Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Klisny si to rozdají v Ceně Svazu

Klisny si to rozdají v Ceně Svazu
foto www.fotokisza.com

Tuto sobotu se na mosteckém hipodromu odběhne Cena ČSCHPMDK pro klisna na 2000 metrů. Favoritkou by měla být přední klisna loňského tříletého ročníku Rabbit Montjeu (2,25:1), která se již letos dostala do formy a po pátém místě v bratislavské Ceně Pat´s Music podlehla v Karlových Varech jen Diamond Kingovi v nabité dvojce na 2000 metrů (na snímku vlevo).

Největší soupeřkou by jí asi měla být Hefner´s Choice (6:1), které sice v tomtéž dostihu skončila v poli poražených, ale na téže dráze před tím vyhrála jak trojku na míli, tak zde ve dvojce pro klisny na 2000 metrů podlehla jen Vadeoně, která si později výborně vedla v Oaks i St Legeru. Navíc zde porazila i Divokou Orlici (3,25:1). Ta loni na mostecké  dráze vyhrála Cenu zimní královny, ale v Oaks byla až šestá, 1/2 délky za i nyní startující Charnelou (3,25:1). Stejný den tu vyhrála trojkový handicap na 2000 metrů i Půltónina (7:1), dnešní konkurence na tuto ,,železnou lady" asi bude příliš. To samé platí i o Pyšné Pryncezně (7:1), která sice byla v bratislavské jedničce pro klisny čtvrtá, ale kvalita soupeřek nebyla zrovna nejlepší.

Zajímavým dostihem je i Handicap společnosti QWERT (II.kat.) na mílové distanci. Vazon (4:1) se naposledy na mostecké dráze předvedl ve výborné formě, ale obdržel za to přívažek od handicapera 8 kg. Rol´Over Beethovenovi (5:1), nosícímu nejvyšší váhu v poli, by zas asi sedla lépe distance o 200 metrů kratší. I na tříletou Firu (3:1) bude možná 61 kg moc, přestože naposledy ztrácela ve zdejší jedničce na 1400 metrů ze sedmého místa na Rol´Over Beethovena jen délku a váhový rozdíl je teď skoro stejný. Právě nízké váhy by mohli využít tříletí Seco (4,5:1) a Mashrai (5:1), kteří to na zdejší dráze umějí a ani Lex (3:1) tu minule nepředvedl špatný výkon, když nestačil jen na suverénního Vazona, ale na rozdíl od něj dostal přidány jen 4 kg.

Ondřej Blahník (ROBI)