Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Moning Let: Pokus o reparát

Moning Let: Pokus o reparát
www.fotokisza.com - decent fellow

Další dostihový den na pardubickém závodišti, tentokrát s přívlastkem ruský, připravili pořadatelé z tamního Dostihového spolku na tuto sobotu. Program čítající devět dostihů odstartuje ve 13:00 a jeho vrcholem bude druhá kvalifikace pro letošní ročník Velké pardubické Velká cena Paramo a.s. - XII. ročník Memoriálu mjr. M. Svobody.

Na start této 5800 metrů steeplechase cross country se postaví jedenáctka uchazečů o start v říjnovém vrcholu české překážkové sezony. Navzdory nezdaru v první kvalifikaci (pád na Irské lavici) role favorita připadla Moning Letovi (ž. Faltejsek) z lotu trenéra Čestmíra Olehly reprezentujícímu žlutomodré barvy stáje Wrbna Racing. Největšími soupeři by mu měli být veteráni Klip (ž. Stromský), stájový a tréninkový druh vítěze první kvalifikace Amant Grise a Decent Fellow (ž. Bartoš), vítěz VP z roku 2006. V akci budou i oba Váňové, otec povede perspektivního Juventuse, zatímco syn bude v sedle loni v Itálii výborně se prezentovavšího My Best Riska. Vzhledem k tomu, že ambice na slušný výsledek mají i další koně (Profil, Luxor či Kasjer) Velká cena Paramo slibuje být velmi zajímavým a napínavým dostihem.

Na programu je i další jedničková cross country - Cena společnosti JAST, s.r.o. alias Červnová CC Válečníka na 3300 metrů - na startu s devítkou vyznavačů kratších distancí, která by měla být především soubojem mezi Archeou (ž. Stromský) a Welldancerem (ž. Bartoš). Z dalších rámcových dostihů stojí za zmínku například hned úvodní Cena služeb města Pardubic a.s. pro tříleté proutěnkáře ve které svůj dostihový debut absolvují zástupci dvou renomovaných stájí Fantastyka (ž. Faltejsek) z Wrbna Racing a Chenonceau (ž. Stromský) ze stáje Dr.Charváta.

Otakar Nový (Barad-dur)