Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

O víkendu se dvouletí utkají v Gerschově memoriálu

O víkendu se dvouletí utkají v Gerschově memoriálu
Blesk - fotokisza.com
S blížícím se koncem sezóny se čím dál tím více soustředí pozornost na dvouleté. Ti budou mít o následujícím víkendu na programu svůj v této sezóně zatím největší dostih, kterým bude 72. Gerschův memoriál Fondů Conseq Invest (NL, 1400 m).

Na startu se sice nesejde kvantitativně příliš silné pole, ale kvalita rozhodně chybět nebude. Po triumfu v Ceně Masise se do pozice vládce nejmladšího dostihového ročníku dostal Arcibaldo (1,8:1), kterému další metry navíc jednoznačně prospějí a o jeho pozici favorita tak není sporu. Jeho trenér Olehla ovšem označil jeho start o této neděli za nepravděpodobný. Při jeho avizované neúčasti by tak stoupli především šance Bleska (3,5:1). Ten zvítězil suverénně stylem start - cíl při svém karlovarském debutu, čímž potvrdil značnou důvěru sázejícího publika. Mezi favority tak bude patřit i proti podstatně silnější konkurenci, kterou bude mimo jiné tvořit i dvojice stáje Rabbit Trhový Štěpánov. Tu bude reprezentovat vítěz Simsonovi ceny Rabbit Zaha (3:1), s nímž se také musí počítat hodně vpředu, ale otázkou je v jeho případě poměrně dlouhá pausa trvající od jeho zmíněného zásahu. Jeho tréninkový druh Yankee Doodle (5:1) naopak v létě startoval dvakrát a poté co se vyřadil ze skupiny nezvítězivších, vybojoval druhé místo v Ceně Masise. Tentokrát by mohl atakovat umístění v elitní trojici. Od zbylé trojice se průnik mezi nejlepší příliš nečeká. Druhé místo při své premiéře získal God Bless You (8:1), skok do této společnosti pro něj ovšem vypadá komplikovaně. Flame Risk (7:1) s Iryklonem (10:1) mají na svém kontě dvojková umístění, ale oba je vybojovali s poměrně značným odstupem za vítězi svých dostihů.

V Ceně fondů Parvest (II, 2200) metrů se také startovací boxy zdaleka nezaplní, ale i zde nabízí startovní listina několik zajímavých jmen. Velké šance na plný zásah by měli mít především tříletí Sheron (3:1) a Abascas (3:1). Oba vybojovali na jaře umístění v jedničkových dostizích mezi svými vrstevníky, do klasik ale nakonec nezamířili a poprvé zkusí své štěstí v handicapu. Ze starších ukázali v minulosti nejvíce třídy Set In Motion (4:1) a Latinira (5,5:1), v posledních startech se jim ale nedařilo. V popředí nepřekvapí ani vítěz podobného dostihu na konci června Arrows Pepe (6:1), který ovšem tehdy nesl o 8,5 méně. Příliš vysoko aby mohly pomýšlet na úspěch, se zřejmě dostaly naposled v trojkách vítězné Racona (7:1) s Oleadou (5,5:1). Theta (8:1)se letos zatím vůbec nechytá. V rámcovém programu bude k vidění také například start derbysty Caberneta (1,4:1) v třetí kategorii.

KOMPLETNÍ DOSTIHOVÝ PROGRAM - FORMY A ROZBORY DOSTIHŮ 

Jaroslav Fabris (Vabank)