Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Kvalifikace tahákem víkendu

Ondřej Blahník: Kvalifikace tahákem víkendu
Charme Look (uprostřed) překonává Taxisův příkop, vpravo Universe Of Gracie Foto: www.fotokisza.com

Tahákem víkendu je první kvalifikace na Velkou pardubickou Velká cena města Pardubic (5800 m).

Na jejím startu se sejde kvalitní sestava v čele s loňským vítězem Velké Charme Lookem. Na tuto událost vypsaly kurzy hned tři sázkové společnosti a je tedy z čeho vybírat.

 

Pardubice 27. 5., 6. dostih 16:20, CHARME LOOK - 3:1 V (tipsport, fortuna), 2 body

Charme Look na mě dělal velký dojem ještě před svojí více jak dvouletou zdravotní pauzou. Proto jeho návrat na dráhu jsem sledoval s velkým očekáváním. Jeho partnerkou se sice stala nezkušená jezdkyně Barbora Málková, ale nebýt toho, nemohl bych si ho zahrát 16:1 v Ceně Vltavy 2015, kterou jistě vyhrál. Loni na úvod sezóny sice skončil druhý, když absolvoval opatrnější jízdu, a on těží především z toho, když soupeře ucválá. V dalším dostihu přišlo nešťastné podklouznutí. Nedalo se tedy říci, že by v těchto startech nějak zklamal. Proto se 11:1 v srpnové kvalifikaci muselo brát všemi deseti a on to s Lukášem Sloupem v sedle potvrdil. Ve Velké pardubického ho jel několikanásobný vítěz Velké Jan Faltejsek a jejich triumf si každý pamatuje. Vítězná sestava se nemění, trenérka Martina Růžičková říká, že mají natrénováno a proto je Charme Look oprávněným favoritem tohoto dostihu.

 

Pardubice 27. 5., 6. dostih 16:20, NIKAS - 2:1 1-5 (tipsport, fortuna), 1 bod

Charme Look je oprávněný favorit a 3:1 mi na něj sedí. Řadu jeho soupeřů bych ale viděl víc. Z těch, co jsou podle mě lehce podceňováni, je Nikas. Diskvalifikovaný vítěz Velké pardubické 2015 nezačal loňskou sezónu nejlépe a jeho první dva starty za moc nestály. V poslední kvalifikaci ale skončil druhý a bylo vidět, že Marek Stromský mu nechává síly do říjnového vrcholu. Tam však měli pád na Taxisu. Letos přešel do tréninku Čestmíra Olehly, který od něj stejně jako od Hegnuse čeká dobrý výsledek. Nikas měl sice většinou nejlepší formu na podzim, ale před lety dokázal vyhrát i tuto první kvalifikaci. Optimální by pro něj byla měkčí půda, která ho sice v Pardubicích nečeká, ale i tak se od něj dá čekat kvalitní výkon a umístění na "tabuli" je reálné.

 

Pardubice 27. 5., 6. dostih 16:20, UNIVERSE OF GRACIE - 2,25:1 1-6 (fortuna), 1 bod

Universe Of Gracie měl nejlepší sezónu před dvěma lety. Tehdy byl jeho jezdeckým partnerem Jan Faltejsek, který s ním vypiloval taktiku. Nechal ho dělat své tempo, před závěrečnou fází ho trochu "odfrknul" a v závěru to opět vygradovali. Takhle spolu vyhráli tuto první kvalifikaci i jednu klasickou steeplechase. V samotné Velké to na mě dělalo dojem, že si Jan Faltejsek neuvědomil, že nesedí na "Orphee" a jeho nástup za "Velkou vodou" byl podle mě moc razantní. Dvě překážky před cílem na něj přišli soupeři a on skončil čtvrtý, respektive po diskvalifikaci vítězného Nikase třetí. Loňská sezóna celé stáje byla poznamenána nešťastným úmrtím majitele. Koně změnili trenéra a další změna proběhla i před touto sezónou. V ní se již Universe Of Gracie představil v menším dostihu na 3500 metrů. To je pro něj krátká distance a tak nebylo divu, že rychlým soupeřům zpočátku nestíhal, ale v závěru se hezky rozešel a skončil čtvrtý. Tady ho čekají silnější soupeři, v sedle bude mít mladého méně zkušeného jezdce, kterého nic jednoduchého nečeká. Pokud ho ale provede trochu optimálně dostihem, umístěním do šestého místa nepřekvapí.

 

Kdo líp:

 

  Tipsport Fortuna Synottip
Charme Look 3 3 2,8
Zarif 4,5 4,5 3,8
Hegnus 6 6,5 5,8
No Time To Lose 6 7 5,8
Kasim 7 7 6,3
Ter Mill 10 8,5 9
Puntarenas 11 11 12
Nikas 12 12 12
Modena 15 17 14
Universe Of Gr. 15 17 14
Rabbit Hawk W. 15 15 15
Reaper 15 20 16
Mauglí 40 40 25
Eldorado 40 50 40
Sixteyseven 50 50 40
Vive Paolo 100 100 120

 

Sázková nabídka:

Tipsport

Fortuna

Synottip

 

Přímý přenos České televize