Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory chuchelských dostihů na neděli 8. 6.

1. dostih

NEUTRON - veterán, který poslední lepší běhání zaznamenal před třemi roky. Letos debutuje, ani to není zrovna lákadlo.

STEVERO - i on letos nastupuje poprvé. Na dráze se mockrát neobjevil, uvidíme, jak si povede mezi handicapery.

LESLEY GREI - několikrát si letos neporadila s rolí favorita, tady by mohla pošramocenou reputaci snad trochu napravit.
VINÍK - zástupce učňovské stáje má za sebou v deseti letech jedno vítězství. Letošní formy nenasvědčují, že by se na této ponuré statistice mělo něco změnit.
VARNAS - další veterán na startu. V podobných dostizích dokáže zúročit své zkušenosti, ani on však do sezóny nevstoupil dvakrát oslnivě a vysoká váha mu taky nepomůže.
RECLAMA - zatím jen dvakrát na startu, naposledy skoro před rokem. Zázraky se sice dějí, ale tohle asi nebude ten případ.
EVELIN - výhodou je její mládí a jezdec ve formě. V této společnosti si může dělat oprávněné naděje.
SALANGA - po čtyřiadvaceti startech stále maiden. V zimě změnila trenéra, uvidíme, jestli tato změna pomůže. To že nemá start v nohách taky není příliš optimistické znamení.
APPIA - původ top, výsledky žádné. Handicap už zkusila bez nevalného úspěchu, před týdnem šla k zemi v hromadném pádu v Benešově. Její tým zkouší hru vabank...

Tipařův verdikt: Tady asi kasa nezbohatne. I naházet pár drobných do automatu kde se točí třešně a jiné ovoce vypadá jako lepší volba, než investovat do tohoto dostihu. Obligátní šťastné číslo „7" má EVELIN, nezapomeňte však svůj tiket notně poplivat. Lesley Grei má za zády stájovou formu, Salanga už ve své kariéře narazila na silnější soupeře. Chytrý sázkař si ušetří peníze na jiné dostihy.

**********

2. dostih

GODERA - po nepříliš úspešném úcinkování v JCK a jejím hlavním trialu se vrací do nižších kategorií, neměla by chybět mezi prvními třemi.
VARADI - na svém kontě má zatím jen jeden průměrný start z loňského podzimu, může jedině překvapit.
MEDRIK - v kariéře zatím tři starty a tři umístění, umístit by se měl i tentokrát, ale na vítězství nejspíš opět nedosáhne.
HMAT - v trojkách se mu letos na jaře příliš nedařilo, ve čtyřce minulý týden skončil čtvrtý, v podobných intencích by se jeho ambice měly pohybovat i nyní.
VLÁSKA - koncem května podprůměrný debut, na slušný výsledek by se musela hodně zlepšit
AMARAGON - debutant, jeho hlavním cílem bude získávání zkušeností
MARONNE - debutovala ve stejném dostihu jako Vláska jen s o malinko lepším výsledkem...
GENERELI - minulý týden slušně debutovala, při předvedení obdobného výkonu může atakovat umístění na tabuli.
HAKUMA MATATA - při dubnovém debutu vůbec nebyla v dostihu, snad za dva měsíce co od něj uplynuly udělala nějaký pokrok.
TANTOR - pravidelně se umisťuje, ale k vítězství mu zatím vždycky kousek chyběl, i tentokrát jde do dostihu s plnými šancemi na vítězství.
VALASQUES - od výpadku v Memoriálu prof. Michala koncem dubna se v dostihu neobjevil, umístění na tabuli by nebylo překvapením
TAGHANA - průměrná klisna obvykle se pohybující okolo středu výsledkové listiny, stejné ambice si nese i na start tohoto dostihu.
WESELA - klisna s výborným původem zatím podává rozpačité výsledky, ale tentokrát by mohla překvapit.

Tipařův verdikt: S plnými šancemi na vyčlenění ze skupiny nezvítězivších do dostihu nastupuje TANTOR, v boji o vítězství by mu největšími soupeři měli být Godera a Medrik.

***********

3. dostih

DŽIN - určitě má výhodu startu v nohách. Napoprvé však nepředl nic oslnivého.
MARQUISE - v minulém startu předvedl v závěru zrychlení a jen těsně prohrál. Určitě jeden z favoritů dostihu.
CELINE - při prvním startu byla zpočátku hodně vzadu, v rovině se pak trochu rozešla, na Marquise však měla dost ztrátu.
BRILANTA - slušný debut na brněnské dráze, i zde může pomýšlet na umístění.
ROYAL FAIR - debutuje, ale původ nemá špatný a jeho jezdec často někam koně dotlačí.
MARL BORA - má dobrý původ, ale teprve debutuje.
WINKY WINKY - dcera jedničkové vytrvalkyně debutuje. Její oba polosourozenci stačily jen na vítězství ve IV. kategorii.
GENEVE - hned na úvod po boji prohrála v Brně, i tady má šanci zabodovat. Její polosestra se dokázala umístit i v jedničkách.

Tipařův verdikt: Měli by si to mezi sebou oba koně, kteří při svých debutech sahali po vítězství, MARQUISE a Geneve. Samozřejmě se může ukázat nějaký debutant.

***********

4. dostih

MARATONY - slušný původ ho předurčuje k vytrvaleckým distancím, poslední forma nebyla špatná, stáj sbírá jeden úspěch za druhým. S nízkou váhou by měl mířit hodně vysoko.
VINUS - na centrální dráze se objevuje teprve podruhé v kariéře. Ani vytrvalost ještě není nijak ověřená.
CHOMA - velká stáj angažovala do této malé zkoušky zahraničního jezdce. Klisna zatím absolvovala jen sprinty, její otec Samum je ale vítězem německého Derby. Určitě byste jí neměli podceňovat.
LATON - kůň s podobným původem je ve čtvrté kategorii jak příslovečná „pěst na oko". Slušovický vstup do sezóny sice nedopadl dobře, na centrální dráze by ale mohl ukázat, co v něm skutečně vězí.
ČAJKIN - zdá se že i pro svou stáj představuje rébus, který je jen těžko k rozluštění. Střídá různé distance, dráhy i jezdce.
MIDERISK - podobný případ. Jeho otec ale moc vytrvalců nedal...
NIKASKA - zatím toho moc neukázala, i při letošním jediném startu velmi daleko od vítěze. Ani tady nestojí její šance moc vysoko.
BEL JUMPER - kůň, které extrémně vytrvalecké distance miluje. K optimálnímu výsledku ale potřebuje svižné tempo.
LIMETKA - vloni hned dvakrát vítězná, podle poslední formy to ale vypadá, že dosáhla svého stropu.
IRODRIGO - naprosto nevyzpytatelný kůň, kterého nelze odepsat, ale rozhodně ani doporučit.

Tipařův verdikt: Dostihů na podobné distanci se u nás moc neběhá. Pole vypadá velmi vyrovnaně a jen těžko se dá někdo vyloučit. Snad se bude dostih odehrávat v poctivém tempu a prosadí se opravdoví vytrvalci jako třeba Bel Jumper. Maratony by měl využít příznivé váhy, LATON ale vypadá jako nejvyšší karta.

***********

5. dostih

OLEADA - letos se zatím dvakrát umístila a bojovat o nižší dotované umístění by měla i tentokrát
LISTEK - debutoval sice až letos jako čtyřletý, ale zatím předvádí výborné výkony - s pérovou váhou ideální kandidát na vítězství.
LATINIRA - při svém posledním startu v analogickém handicapu pozdě načasovaným finišem těsně nestihla nízko zatíženého Golden Raina, od handicapera však dostala přidány čtyři kilogramy a vítězství s 64,5 kg na distanci 2400 metrů, když např. progresivnímu Listekovi dává 14,5 kg, vypadá jako mission impossible.
LOUISIANA - v aktuální sezoně startovala zatím jen jednou a to nepříliš úspešne, aby navázala na slušné loňské výsledky bude muset předvést nějaký progres
APRILLO - letos zatím zaostává za výkony, které předváděl v loňském roce, aby mohl pomýšlet na úcast v boji o vítězství musel by se zlepšit
IXOS - poměrně exponovaný veterán (letos již pátý start) se dostal do slušné formy a i tentokrát má ambice na velmi slušné umístění.

Tipařův verdikt: Latinira to v poctivém dostihu s mamutí zátěží bude mít velmi těžké a tak se jako ideální kandidát na vítězství jeví nízko zatížený progresivní LISTEK, kterému by jeho úlohu měl nejvíce ztěžovat veterán Ixos.

***********

6. dostih

CARCASSONNE - po celou svou kariéru předvádí solidní a vyrovnané výkony. Poslední běhání v Mostě také nebylo špatné, ale vytrvalost je v jeho případě otázkou a s nezkušeným jezdcem nejspíš na tabuli nedosáhne.
TEASSIO - rozhodně kůň s velikým potenciálem. Letos je poměrně dost vytížen a zřejmě potřebuje ještě trochu času. Přesto by mohl bojovat i o vítězství.
ABASCAS - jeho rating se pohybuje na hraně účasti v derby. Pokud ho chce ještě navýšit musí se umístit minimálně mezi prvními třemi a toto umístění by mohlo být v jeho silách.
COLORADO KID - tento nepříliš prověřený kůň se letos slušně ukazoval ve velkých dostizích na kratších distancích. Pokud mu sednou další metry navíc, může se také porvat o vstupenku do derby.
URODOS - už loni patřil do špičky ročníku a letos své postavení potvrdil. Jeho sedmé místo 6 délek za vítězem z VJC je určitě slušné. Vytrvalecká trať by mu nemusela dělat problém, a i proto patří k favoritům.
SHERON - letos startoval jen v nižších kategoriích, ale vedl si v nich velmi dobře. Vytrvalost není v jeho případě žádný problém a navíc disponuje velmi dobrým spídem. Je černým koněm dostihu.
NICE TIGER - vítězný debut spolu s dobrým původem z něj dělali před začátkem sezóny jednoho z vážných adeptů na úspěch v derby. Letos jsou jeho výkony trochu rozporuplné, ale s klidným průběhem se na tabuli vejít může.
AZIAK - letos nastupoval do dostihu vždy v roli outsidera, ale jeho formy nejsou vůbec špatné. Naposled byl pátý v Memoriálu dr. Frankenbergera a podobné umístění by mohlo být znovu v jeho silách.
MORAL DUTY - svými středoevropskými výkony rozhodně zklamal a nemyslím, že delší distanc by na jeho výkonech měla něco změnit. Může hlavně překvapit.
UNIVERSE OF GRACIE - ve Velké červnové podle všeho nezískal handicap potřebný pro start v derby, a tak to zkusí znovu. Je dalším z kandidátů na doběh do pátého místa.
CASIO - naposled neběžel úplně špatně, když ve dvojkovém handicapu proti starším koním ztrácel z osmého místa jen 5 1/4 délky na vítěze. Nyní je ovšem outsiderem i kvůli neověřené vytrvalosti.
OLEANDRO - letos dokázal navázat na slušné výsledky z minulé sezóny. Délka dostihu by pro něj nemusela být problém, ale jedničkovou třídu asi nemá.
NEW JAPE - jeho dubnové vítězství start-cíl bylo impozantní, ale poté přišel mostecký výpadek, který byl ovšem zaviněn zraněním v průběhu dostihu. Příliš nepřekvapí jakýmkoliv umístěním.

Tipařův verdikt: Poslední trial na derby nemá jednoznačného favorita a okruh kandidátů na vítězství je poměrně široký. Pokud si poradí s delší distancí, tak by se mohl prosadit nepříliš daleko sedmý z VJC URODOS. Nejvážnějším soupeřem by mu měl být asi Teassio. Překvapit by mohl v nižších kategoriích úspěšný Sheron.

**********

7. dostih

SULEJMAN - zkouší delší distanc a mohlo by to díky jeho otci resultovat v kvalitní výsledek
VANINI - majitel skvělého původu je i přes nesených 60,5 kg favoritem dostihu
ROLLING OCEAN - mohl by stihnout konec tabule, ale na víc to asi nebude
PORTO - letos zkouší vše možné včetně sprintu, ale pokud by měl na rovině uspět, bude to spíš ve vytrvaleckém dostihu - kandidát i na vítězství
TATANKA WEI - zatím nic nevydělala a i v této minimální konkurenci to bude mít těžké
BRIGITA - poprvé na vytrvalecké trati, kde může překvapit
CALABRIE - v podstatě platí to stejné jako o Brigitě
PERLA - letos zahajuje a s žákyní na palubě a 63 kily na vytrvalecké distanci, což neznačí nic dobrého a úspěch by byl tabule.

Tipařův verdikt: Vyčlenit se z kategorie „neúspěšných" má šanci zejména VANINI, kde kromě původu pro něj svědčí i jezdecké obsazení a očekávané vytrvalecké vlohy. Z ostatních těžko vybírat a předvídat zázraky, snad jen Porta je možno označit jako dalšího kandidáta na vítězství.

**********

8. dostih

GEORG - jeho původ slibuje rozhodně víc než zatím ukázal. Letošní debut ve Slušovicích se mu také příliš nepovedl, asi by se měl zlepšit, ale výše než v boji kolem pátého místa se příliš čekat nedá.
DEBIN - při svém debutu by neměl hrát v dostihu výraznější roli. Dá se očekávat, že ještě letos skončí na překážkách.
TAMMY`N CLASSY - naposled zvítězil ve čtyřkovém handicapu se známkou 56 kg. Ve třech letech by měl jít ještě nahoru a dá se očekávat na tabuli.
CIOS - při své dostihové premiéře neukázal skoro nic. Pravděpodobně jde do dostihu především s cílem získat handicap.
KINKY MALINKY - její realizační tým před ní zatím stavěl poměrně složité úkoly, které ale absolutně plnit nedokázala. Nyní sestupuje níže, přesto uspěje jen stěží.
KAHILI KING - třídu má rozhodně slušnou, ale do letošní sezóny vstupuje a tu loňskou dokonce celou vynechal. Přesto by mezi prvními pěti nepřekvapil.
SHAPASS - čtyřletý debutant s nikterak skvostným původem. Patří mezi outsidery.
RACONA - při letošním debutu ukázala, že se v handicapu dokáže velmi dobře vyrovnat se známkou 64 kg. Pokud na tuto formu naváže, lze ji očekávat na hranici první trojice.
FASTANLEY - skoro dva roky nestartoval a ani předtím toho moc nepředvedl. Jeho možná jediným úkolem je dovést svého začínajícího jezdce do cíle.
WININGA - její ebreichsdorfské výkony z předminulé sezóny nevypadají špatně, ovšem i její šance snižuje dlouhá dostihová pausa. Uspěje tak asi ziskem každého dotovaného umístění.
ASPEN - loňský vítěz z Mimoně naposled vybojoval dobré čtvrté místo ve dvojce pro tříleté. Při zopakování podobného výkonu, může pomýšlet i na vítězství.
MOON BAY RIVER - svoji premiéru dokončil v poli poražených. Pokud nepředvede výrazný progres, tak se v popředí čekat nedá.
IMPOSANT SHARP - minule startoval ve Slušovicích po takřka čtyřleté pause a nebyl příliš daleko od nejlepších. Tento start by mu měl prospět a je jedním z kandidátů první pětice.
MAURITI - při svém jediném startu poslední a navíc ho absolvoval v loňském roce. Má jen mizivé šance.
VAZON - naposled si v Lysé nad Labem aspoň částečně rozpomenul na své slavnější léta, když v kvalitně obsazené trojkové ceně skončil třetí a toto umístění by tentokrát možná mohl ještě mírně vylepšit.

Tipařův verdikt: Největším kandidátem na vítězství se zdá být zástupce klasického ročníku ASPEN, který se zatím předvádí v dobrém světle a ještě může mít určité rezervy. Situaci by mu mohl znepříjemnit naposled v Lysé nad Labem probuzený Vazon a v popředí by neměla chybět ani spolehlivá Racona.

***********

9. dostih

MAFIRA - poctivá veteránka patří do vyrovnaného lepšího středu pole
SOLID AS A ROCK - asi by mu slušela delší trať, ale zcela bez šance určitě není
HYPHEN - bývalý skvělý mílař a sprinter má nejlepší za sebou a k největším favoritům nepatří
FERGANA - minulý týden ve sprintu druhá, spíše střed pole
NEZNÁLEK - progresivní výsledky a asi nejlepší jezdecké obsazení pasují zástupce klasického ročníku do role jasného favorita dostihu
RADAR - matador, který letos neběhá vůbec ve špatné formě - druhá šance
LYCUM - další veteránka, od které lze jen těžko čekat zásadnější progres

Tipařův verdikt: V žákovském dostihu není možno nikoho jednoznačně odepsat, zato lze identifikovat jasného favorita, kterým je bělouš NEZNÁLEK. K tomuto doporučení vede jednak jeho aktuální forma, jezdec a očekávání dalšího progresu, kterého na rozdíl od ostatních matadorů v poli, může ve třech letech ještě dosáhnout. Z ostatních se jeví v nejlepší formě Radar.

KOMPLETNÍ DOSTIHOVÝ PROGRAM - FORMY A ROZBORY DOSTIHŮ