Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů ve Velké Chuchli - 7. 9.

1.dostih

BANZAI - po špatném jaru se v létě konečně chytil. Určitě by neměl chybět vpředu, na vítězství ovšem asi znovu nedosáhne.
RABBIT DREAM - v handicapové premiéře se uvedla dobrým třetím místem, v dalším startu na míli ale už úspěšná nebyla. Návrat na sprinterskou distanc by jí měl pomoci a i přes dlouhou pauzu může útočit na vítězství.
HIERONYMUS - naposled sice neuspěl ve druhé lize, ale předtím se ve třetích kategoriích pravidelně umísťoval na konci tabule a na některou z hůře dotovaných příček by měl dosáhnout i zde.

RENESANS - po suverénním vystoupení ve čtyřce se neztratil ani o kategorii výš. Případným vítězstvím nepřekvapí.
TENSSIO - zatím jde neustále nahoru. Posledně ale zvítězila ve velmi natěsnaném doběhu, a proto se s přídavkem šesti kil ke svému ratingu dokáže vyrovnat jen těžko.
HIPPIATER - před týdnem triumfoval o kategorii níž, příliš silnou konkurenci ale porazit nemusel. Při skoku do vyšší kategorie se s ním moc počítat nedá.
CLARKOM - v posledním startu se příliš nechytal, ale výkonnostní progres u něj určitě není vyloučen. Více než tříměsíční dostihová přestávka může být problémem.
GRINWITCH - letos ve dvou slušovických cenách nepoznal hořkost porážky. Se svou stávající známkou bude mít vstup do handicapu složitý.

Tipařův verdikt: I sázková nabídka ukazuje, jak je tento dostih vyrovnaný. V podobných dostizích jsou tradičně úspěšní svěřenci trenérky Pejškové Banzai s Hieronymem, ale zřejmě jim vítězství sebere někdo z tříletých. Nejlépe z nich vypadají Renesans a především RABBIT DREAM.

**********
2. dostih

GLODIES - má celkem slušný původ, přesto teprve debutuje.
CLOVEN HOOF - v minulém startu se předvedl skvěle, když nestačil jen na Bleska, který nyní míří přímo do Gerschova memoriálu.
MATYA - debut již má za sebou, přesto to na průnik mezi nejlepší nevypadá.
RYTMUS - byl asi svojí stájí zakoupen kvůli překážkové budoucnosti, přesto se nemusí ztratit ani jako dvouletý na rovinách.
INDIAN STORM - po umístění při debutu mu to v Mostě moc nešlo. Nyní má co napravovat.
ESO - pokud se hned při debutu ukáže ve formě jako další americký nákup ve stáji Blesk, mohl by zamíchat kartami.
ČESÍLKO - jeho otec Bully Pulpit dává rané rychlé koně a to i horšími klisnami
GAMA - si vyhrála již při debutu. Ani její následné umístění nebylo špatné. Nyní může zúročit svoje zkušenosti.
RABBIT ZAMINDAR - její stájoví druzi se často ukázali již při prvním startu. I s ní je nutno počítat.
ARS AMANDI - při debutu moc nenadchla. I teď to bude mít těžké.
DON JEREZ - další debutant na startu po špičce polských plemeníků.
CHILDE HAROLD - polobratr Charleyho a Charccariho, ale i on jen debutuje.

Tipařův verdikt: Jednoznačným favoritem je CLOOVEN HOOF, který při prvním dokončeném dostihu předvedl slušný výkon a nestačil jen na stájového druha Esa. Tento americký odchovanec může také hned předvést kvalitní výkon, ale svěřenec Václava Luky má již výhodu startu v nohách.

**********
3. dostih

CRAZY DANCER - loni startoval dvakrát a ve společnosti budoucích hvězd typu Addisona či Connexe vždy obsadil čtvrté místo. Letos se na dráze objevil jen jednou ale v polovině července na něj ve slušně obsazené vytrvalecké trojce zbylo až předposlední místo, při návratu na kratší distanci má předpoklady k dosažení mnohem lepšího umístění.
AZTEKE - původově zajímavý černý hnědák zatím startoval třikrát neúspěšně, navzdory postupnému zkracování distance svoji parketu dosud nenašel, snad tedy tentokrát...
TULUM - na svém kontě má zatím dva nepříliš povedené starty, nicméně v tom posledním zaznamenal určité zlepšení, pokud by v progresu pokračoval mohl by tento start skončit jeho prvním dotovaným doběhem.
FAURINE - ani tento ryzák letos nemůže najít svoji optimální distanci, loni se mu na kratších distancích sice docela dařilo, ale tentokrát to moc optimisticky nevidím.
EROTIC DREAM - původově exkluzivní kůň, nedůvěru však vzbuzuje příliš pozdní debut.
AAIM TO SUCCEED - trenéru Šavujevovi aktuálně patří stodvacátá příčka českého trenérského šampionátu, když jeho svěřenci zatím získali jen jedno čtvrté místo, v tomto případě by si mohl polepšit, i když o mnoho lepší než to dosavadní čtvrté místo to asi nebude
EMIRHAN - užitečný provozní koník, pravidelně se prosazující o kategorii níž to se ziskem dotovaného umístění nebude mít lehké.
CABERNET - úcastník derby, šestý z Velké červnové by při návratu na kratší distance v této konkurenci neměl mít problém - favorit dostihu.
ICY SPICY - debutantka z respektované tréninkové centrály může jedině překvapit

Tipařův verdikt: Ze sestavy zklamavších klasických nadějí jednoznačně vyčnívá úcastník letošního derby CABERNET, dále je situace otevřená, největší šance na umístění mají nejspíš Crazy Dancer a Tulum, zajímavé bude sledovat počínání obou debutantů.

***********
4.dostih

YANKEE DOODLE - proti elitě se dobře předvedl v Ceně Masise, kde doběhl druhý. Nepatří mezi horké kandidáty na vítězství, bez peněz by ale odejít neměl.
RABBIT ZAHA - jeho triumf ze Simsonovi Ceny byl poměrně suverénní. Otázkou je dlouhá pausa a metry navíc oproti předchozím startům. Je očekáván mezi třemi nejlepšími.
BLESK - před svým debutem měl značnou podporu sázejících a na dráze svým výkonem rozhodně nezklamal. Mezi favority patří i při vstupu na nejvyšší scénu.
FLAME RISK - v Simsonově ceně doběhl třetí, což není vůbec špatné, ovšem jeho odstup na koně před ním byl poměrně výrazný. Podobně jako Rabbit Zaha bude nastupovat do delší odmlce a je očekáván kolem pátého místa.
GOD BLESS YOU - předvedl dobrý debut, ale v tomto dostihu má většina účastníků na svých kontech ještě kvalitnější formy, a proto vybojuje maximálně jen jednu z nižších dotací.
ARCIBALDO - dle očekávání zvítězil v Ceně Masise, když ukázal výborný závěr. Prodloužení distance mu určitě prospěje. Podle slov trenéra Olehli není jeho nedělní start pravděpodobný, pokud se ovšem postaví na start, neměl by zaváhat.
IRYKLON - Cenu Masise dokončil jako čtvrtý, ale na lepší umístění neměl nejmenší nárok. Nyní bude konkurence ještě silnější, a tak se dá očekávat, že své poslední umístění neobhájí.

Tipařův verdikt: Role favorita číslo jedna náleží jednoznačně ARCIBALDOVI, ale jeho start označil trenér Olehla za nepravděpodobný. Při jeho neúčasti by tak o vítězství měli bojovat především Blesk a Rabbit Zaha, z nichž má více důvěry Tipařova palce prvně jmenovaný svěřenec Romana Vítka.

***********
5. dostih

BEL JUMPER - v červnu se mu dařilo, dvakrát skončil druhý, poté ale jeho výkonnost stagnovala, návrat do čtyřky a mírné zkrácení distance by mohlo přinést oživení.
LASECIA - po několika dotovaných dobězích přišlo slabší léto, okolo středu pole by se měla pohybovat i tentokrát.
ESKORTA - tříletá klisna stále hledá svoji parketu, navzdory malé nesené váze by zisk finanční dotace byl velkým překvapením.
COOL GLEN - po nevýrazném vstupu do sezony zaznamenal výrazné zlepšení, tentokrát však jeho ambice brzdí vysoká zátěž, kterou v dostihu ponese.
SACRÉ COEUR - vstup do sezony měla výborný, od května však její výkonnost klesá, k posunu nad střed pole by se musela hodně zlepšit.
ANAMARKA - po červencovém vítězství ve čtyřce ve Varech neuspěla na scéně třetí kategorie, navzdory návratu do čtyřky proti ní tentokrát hovoří příliš vysoká váha, kterou ponese.
OMBRETARIA - naposledy zabodovala třetím místem v Mimoni, na dráze centrálního závodiště by se však pro podobné umístění musela hodně zlepšit.
HA HA - v posledních startech se pohybovala okolo středu pole, to stejných sfér míří její ambice i tentokrát.
MIDERISK - vzhledem ke stabilní výkonnosti na dostatečné úrovni a nízké předepsané váze jeden z největších kandidátů na vítězství.
NAZGŮL - sedlo jednoho z aktérů nechvalně prosnulé karlovarské záměny po dlouhé době opouští jeho trenérka, jezdecká změna a kombinaci s mírným zkrácením distance by mohly přinést určité zlepšení.
FASTILLIO - v posledním startu triumfoval s pérovou váhou, od handicapera dostal přidáno šest a půl kilogramu, což mu cestu za zopakováním triumfu činí velice nesnadnou.
FLEURY - po dvouměsíční přestávce se na startu objevuje s novou trenérkou a nejnižší váhou v poli, tyto okolnosti by mohly mít za náledek odčinění posledního výpadku a zisk některé z dotací.
VINUS - poslední dobou drží stabilní fomu, naposledy dokázal být v karlovarské pětce druhý i s šedesáti šesti a půl kilogramy. Tentokrát by s přijatelnější hmotností měl bojovat o vítězství.

Tipařův verdikt: V boji o vítězství by se měli utkat Miderisk a VINUS, přičemž pro druhého jmenovaného hovoří jezdecké obsazení razantnějším jezdcem. O další dotované příčky se mohli ucházet Fastillio, Fleury a možná i Cool Glen.

**********
6.dostih

SET IN MOTION - V handicapech už dokázal uspět i s vyšším ratingem, ale jeho poslední formy jsou špatné. V této společnosti by se konečně mohl prosadit.
THETA - ve svých dvou českých startech se vůbec nechytala. Sice sestupuje níže, ale i vzhledem stále se nelepšící stájové formě se vepředu nedá čekat ani tentokrát.
RACONA - další z klisen trenéra Hulínského která dokáže jít i v pokročilém věku stále nahoru. Přechod do dvojek na ní ovšem už asi bude příliš.
SHERON - Na jaře šel pořád nahoru a dospěl až ke třetímu místu v Červnovém poháru. Pokud bude ve svém progresu pokračovat i po svém letním odpočinku, může bojovat o vítězství.
ARROWS PEPE - v podobném dostihu uspěl poslední předprázdninovou chuchelskou neděli a neztratil se ani v o 800 metrů kratším mostecké zkoušce. Tam tedy ukázal, že i se současným ratingem se dokáže vypořádat. Návrat na vytrvaleckou distanci by mu měl prospět a na tabuli by chybět neměl.
OLEADA - po těsném vítězství o kategorii níže se vrací do dvojek, kde se předtím příliš nechytala a zřejmě na tabuli nedosáhne.
LATINIRA - podobný případ jako Set In Motion. V minulosti uměla i více, ale v posledních startech se jí nevedlo. Její šance se tak těžko odhadují.
ABASCAS - před sezónou mířil výše než do dvojek, ale v generálkách na derby na nejlepší nestačil. Tady patří mezi největší favority.

Tipařův verdikt: O vítězství by se měli poprat tříletí handicapový debutanti SHERON s Abascasem, kteří nemůžou jít oproti starším koním ještě nahoru. Se svou současnou známkou se dá vpředu očekávat i Set In Motion, ale jeho poslední formy nejsou dobré.

*********

7. dostih

OLMAIA - dosud málo prověřená majitelka lukrativního původu může dosáhnout dalšího progresu.
WINKY TINKY - slušný vytrvalec, ale možná na něj bude trojková společnost trochu moc. Navíc od jeho jediného letošního startu uplynulo dost času.
WINTER DESERT - se již úspěšně přeškolil na proutěné překážky. Za své červnové vítězství na rovině dostal přidáno. Bude těžké si s tím poradit, ale mohl by to zvládnout.
RENESH - na jaře si neúspěšně vyzkoušel skoky. Po návratu na roviny si nevedl nijak špatně.
KERSY - slušná trojková vytrvalkyně vstoupila do sezóny velmi lehkým vítězstvím v pětkové ceně na provinciích. Handicap, který dostala za umístění v slabě obsazené Ceně prezidenta republiky, ji však dostal příliš vysoko.
LUANDA - má již své roky, přesto dokáže někdy ještě slušně zaběhnout. Nyní ale asi přenechá lepší umístění mladším.
AWANTEIN - před dvěma roky na podzim získal za dvě vítězství rating 80 kg. Od té doby ale jeho handicap klesá a i teď to nevypadá, že by se měl prosadit.
HARIETTE - zatím toho moc nepředváděla a neměla by jí pomoci ani nízká váha.
SHOTONUS - tu je především pro to, aby si na něm učni zkoušeli svoji dovednost. Dokáže slušně zaběhnout, uvidíme jak si povede jeho jezdkyně.
PARPAR - dostal za první letošní start dost vysokou známku. Ta mu sice již klesla, přesto k zásahu by potřeboval asi ještě nějaké kilo dolů.
IRODRIGO - i on je zástupcem učiliště. Se svojí jezdkyní se již dvakrát setkal, přesto na umístění asi nedosáhne.

Tipařův verdikt: V tomto handicapu by se měla prosadit především tříletá OLMAIA, u které se čeká další progres a hodnota dnešního handicapu by ji tak neměla svazovat. Ve předu by měl být i stejně starý Winter Desert, který zde naposledy zabodoval a bez šance není ani Renesh, který trojkovou kategorii slušně zvládá.

**********
8. dostih

LYCUM - ještě před dvěma lety slušná dvojková klisna, letos se neprosadila ani v pětce...
SHAPASS - po dvou neúspěšných startech ve trojkách sestupuje o dvě patra níž, což by mu mělo pomoci k lepšímu výsledku.
RADAR - v prvním letošním startu navázal na loňskou slušnou výkonnost, ale od té doby má jeho výkonnost sestupnou tendenci. Mamutí zátěž, kterou ponese mu v tomto dostihu příliš šancí na úspech nedává.
PERLA - učilištní klisna střídá lepší výsledky s horšími, ale celkově se spíše zhoršuje, v tomto dostihu by se tento trend mohl zastavit.
DAVE - podle handicapu nejhorší kůň v poli, s distancí nemá zkušenosti - úspechem bude předstižení kteréhokoli ze soupeřů, pokud by k němu něco mělo přitáhnout pozornost sázejících bude to přítomnost půvabné jezdkyně v jeho sedle.
VLÁSKA - z koní startujících v tomto dostihu má poslední dobou nelepší a nejstabilnější výkonnost a teoreticky je tedy největší kandidátkou na vítězství.

Tipařův verdikt: V duchu úsloví mezi slepými jednooký králem získává naši preferenci VLÁSKA, o další umístění by měli bojovat především Shapass a Perla.