Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Zítra opět do Pardubic

Zítra opět do Pardubic
©Foto: www.fotokisza.com

Ve čtvrtek se opět otevřou brány pardubického závodiště. Tentokrát je na programu smíšený dostihový den, kdy se kromě šesti překážkových dostihů odběhnou i tři roviny nižších kategorií. Hlavním bodem je Velká cena Itálie ,,Memoriál Carla Baffiho", steeplechase croscountry na 4500 metrů.

Mírnými favority jsou svěřenci Josefa Váni Mr Land (3:1) a My Best Risk (4:1). Zatímco prvně jmenovaný se občas dokáže umístit i v jedničkových crosech v Pardubicích, druhý si obstojně vede v těch Italských. Velké šance má jistě i Sonoda (4:1), která se loni specializovala na krátké tratě, když v Memoriálu kpt. Poplera doběhla druhá. Prodloužení distance by jí snad problém dělat nemělo. Nadějně si vedl i Tresh (5:1), který byl loni v tomto dostihu čtvrtý, překvapit by mohl i Hirsch (7:1). Velkou neznámou je svěřenec Radka Holčáka Roosevelt (5:1), který se sice v Itálii pravidelně střetával se špičkou, včetně Gran Premio Merano, ale dobíhal vždy s velkou ztrátou na vítěze.

Očekáván bude i první překážkový start druhého z loňského derby Charleyho (1,7:1), který se představí v druhém dostihu pro čtyřleté proutěnkáře.

Pro sázející ale bude zajímavý především první dostih, protože z neděle by měl být v banku převod z Pořadí 3 koní 13.755,- kč. Dostih je vypsán pro pětileté a starší koně přes proutěné překážky na 3400 metrů, ale z osmi startujících má se skoky zkušenosti jen pramálo z nich. Užitečný rovinář Ales (4:1) jediný start ve steeplu nedokončil a Gold Gott (8:1) ve dvou startech na provinčních drahách vždy doběhl daleko od vítěze. Svoji rovinovou třídu by tak mohli zúročit Meritamon a Goldrun. Kdysi druhý v Ceně Masise Meritamon (2,5:1), byl poslední dobou úspěšný především v trojkové společnosti okolo 2000 metrů a na podzim byl dokonce druhý v pomalejší dvojce na 2400 metrů. Goldrun (2:1) sice před dvěma roky vyhrál jedničku pro české odchovance na 1800 metrů, ale jeho parketou byly hlavně dvojkové dostihy do míle. Happymana (6:1) ve své kariéře dokázala slušně zaběhnout i ve trojce, ale patřila spíše do čtvrté kategorie, kde startovala od sprintů po vytrvalecké dostihy, avšak loni se přeci specializovala na sprinty a míle. Miss Secret (6:1) neběžela minule ve Slušovicích nejhůř, Fiamma (10:1) je pětkovou vytrvalkyní a totéž platí i o Garcinii (8:1), jejíž původ jí ale předurčuje právě pro překážky.

Ondřej Blahník (ROBI)