Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Analýzy rámcových dostihů - VCH 11.5.

2. dostih, cena III.kat., 2 letí, 1000 m

První dostih pro dvouleté letos přinesl nevídaně napínavý souboj. Podobné dostihy se většinou rozhodují taktikou start - cíl, Flying Frankie (4,5:1) "přilétl" ale opravdu velmi pěkným speedem.

Valach, který nepochází z žádného z velkých chovů musel svést velký souboj o vítězství, Marquis podlehl jen o půl délky a potvrdil velmi dobrou formu svěřenců trenéra Šilhavého. Outsider Sunrise vletěl do cílové roviny se slušným náskokem, bylo však vidět, že jeho žokej Resulov má velké problémy s jeho ovladatelností.

 

3. dostih, handicap II.kat., 1000 m

Ve tomto dostihu na distanci, která se na centrálním závodišti příliš neběhá se sešla slušná kvalita, mezi favority se ale přece jen těžko hledal nějaký "echt" sprinter. El Hadji (3:1) byl tak logickým favoritem, jeho osmé místo z Gomba handicapu (kde na nevyhovující hluboké dráze nebyl až tak daleko od vítěze) představovalo kvalitu, kterou mohl nabídnout jen málokterý ze soupeřů. Váha 65 kg nehrála na kilometru až tak velkou roli, z boxu č. 1 měl velmi dobrou výchozí pozici. Jeho žokej Rája ho odjezdil opravdu s velmi chladnou hlavou, když si nechal bičík až na posledních sto metrů, kdy jen jistil pěkné vítězství. Za ním se seřadila dvojice s nejnižšími vahami v poli. Palmare už neukázal nic věčnost, ve sprinterských handicapech by ale ještě mohl ukázat co dříve uměl. Loreo byl největším outsiderem, třetí místo v tomto dostihu je nejlepší výkon jeho kariéry. U obou dvou je vidět, jak dobré bylo rozhodnutí JC o snížení vah jezdců z dřívějších 52 kg. Takoví koně by na peníze jinak čekali ještě hodně dlouho. Lenzir s nejvyšší vahou v poli se neztratil, zdá se však že momentálně stojí v handicapu výše, než na co má. Sibila měla slušnou podporu mezi sázejícími, i o ní však platí, že pravděpodobně narazila na svůj strop.

 

5. dostih, cena III.kat., 1400 m

Dostih poznamenaný fatálním pádem spolufavoritky Miss Monarch, o kterém se asi ještě dlouho povedou diskuse, ale na kterém dostihová komise oprávněně neshledala cizí zavinění. Zrovna tak těžko se dá vina svalovat na stav dráhy (po vnitřním pruhu se tři týdny neběhalo), nebo na postavení bariéry, jelikož v tomto místě i v jinak početných polích k jinému incidentu nedošlo.

Favorizovaní tříletí se museli sklonit před třídou a zkušenostmi starších koní. Ozon (7:1) se postavil na start po více jak dvou letech, ze svého umění ale mnoho nezapomněl. Svůj comeback proměnil ve spanilou jízdu start cíl, a i když Anthony podal životní výkon, na vítěze nárok neměl. Z nastupující generace byla v cíli nejlépe Georgina, vítězka z minulé neděle. Obavy z delší distance ale byly oprávněné, po rychlém startu se v od distance vytrácela. S delším odstupem dokončila další tříletá klisna Ombretaria jejíž podezřele nízký kurz pravděpodobně pramenil z minimální váhy.

Jaroslav Fabris (Vabank)