Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Analýzy rámcových dostihů – VCH 31.8.

Analýzy rámcových dostihů – VCH 31.8.
foto www.fotokisza.com

3. dostih, handicap II. kat., 1200 m (VIDEO)

Tento dostih se od svého počátku odbýval ve velmi rychlém tempu, z čehož v závěru těžili koně útočící ze zadních pozic. Mezi nimi byl i Ediggio (6:1), který v cílové rovině snadno přešel do vedení, a od distance nebylo o jeho triumfu pochyb.

Potvrdil tak, že týden stará mostecká sezónní premiéra nebyla vůbec špatná. Příště bude asi muset zamířit na nejvyšší scénu, kde se mu v minulosti příliš nevedlo a těžko na tom bude něco měnit. Loreo se dokázal dobře vypořádat se svým nejvyšším životním ratingem a letos jde neustále nahoru. Amarantha se zdála být po svém vítězství z minulého startu až příliš vysoko, ale přes odpadající soupeře se dokázala posunout na třetí místo a momentálně disponuje ratingem 80 kg. S ním to bude mít ale v dalších startech nesmírně složité. Trochu neprávem byl opomíjen Very Luck. Ten totiž předvedl při svém jediném předchozím českém startu, že něco podobného umí. I on těžil z poklidné pozice na chvostu pole. Pátá Irish Miracle toho mnoho porazit nemusela a jen navázala na předchozí nepřesvědčivé formy. Favorizovaný Ozon v závěru podlehl svému tempu a skončil sedmý.

1. dostih, 2letí III. kat., 1200 m

V dostizích pro dvouleté se v průběhu dostihu často pořadí nepřesýpá a platilo to i zde. Prvních pět koní v oblouku si totiž posléze rozdělilo všechny dotované pozice. Na post nejvyšší dosáhla po poklidném průběhu ze třetí pozice Aurevoir (60:1). Té se po nevýrazném karlovarském debutu takřka vůbec nevěřilo, což dokazuje i její kvóta na vítězství. Svým výkonem si řekla o více respektu v dalších startech. Podobně jako Aurevoir dopadl při svém dostihovém křtu i Funny Velentine, který byl ovšem vpředu očekáván více, a to především kvůli své výborné matce Fanice. Favorizovaný Vespehar své tempo vystupňoval až v závěru a více než třetí místo nestihl. V předchozím startu v Mimoni ale příliš silné pole porazit nemusel, takže jeho výsledek se nedá považovat za zklamání. Tréninkový druh vítězky Marl Bora šel v rovině jen jedním tempem. Nastupoval ovšem po dlouhé pause a příště může jít lépe. Z velké části dostih odvodila Gerbera a v rovině odcouvala na páté místo. Její debut přeci jen sliboval trochu více.

5. dostih, 2letí nezv. III. kat., 1400 m

Šest z osmi startujících mělo na startovní listině za svým jménem uveden zahraniční sufix, přesto byla v cíli nejdříve reprezentantka českého chovu Cenná Panenka (5:1). Ta je sestrou ve dvou letech úspěšného Carcassonna a po ideálním průběhu v blízkosti špice v rovině nenašla rovnocenného soupeře. I většina jejích soupeřů startovala poprvé, a tak se těžko odhaduje hodnota tohoto výsledku. Jedním ze dvou koní na startu s dostihovými zkušenostmi byl Rabbit Well. Ten se postaral o tempo, ale náporu vítězky odolat nedokázal. Potvrdil ale dobrou formu svých stejně starých tréninkových kolegů. Třetí Rikkola těžila s příznivé váhy. V jejím původu příliš ranosti není a může být zajímavá ve své klasické sezóně. Oproti svému prvnímu startu se zlepšila Donia. Na nejlepší ale ztrácela více a v nejbližší době se od ní plný zásah příliš čekat nedá. Na tabuli se ještě vešla Verena Hill. Ta absolvovala solidní debut, ale příště bude asi muset na dotaci předvést více.

Jaroslav Fabris (Vabank)