Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Blue Coralovi bude region malý

Blue Coralovi bude region malý
©Foto: www.fotokisza.com

Hlavním bodem nedělních dostihů byla tradiční Velká květnová cena Skanska, kde se představila špička našich mílařů. Horkým favoritem byl po suverénním vítězství ve sprintu minulý týden bělouš De Roberto (1,7:1), přestože stejné barvy pana Charváta nosící Blue Coral (3,5:1) ho loni ve Velké ceně Prahy porazil. Pro něj to však byl vstup do sezóny.

De Roberto nastoupil podle svého zvyku již po startu, ale ne tak razantně jako před týdnem, kdy sprinterům odskočil hned o několik délek. Tentokrát se za ním vpohodě držel Blue Coral a Hard Warrior (20:1) a i ostatní neměli problém s nastoleným tempem. Hard Warrior v cílové rovině odcouval, ale Blue Coral pod Ferdinandem Minaříkem na distanci akceleroval a došel si pro lehké vítězství. Tímto výkonem ukázal, že by mu mohl být středoevropský region malý. Silným závěrem přišel na 1 3/4 délky vzdálené druhé místo Certus (6:1), jehož Jan Rája po startu zaparkoval nakonec pole a opět ukázal, že tímto stylem pro něj nejsou delší než sprinterské distance problém. De Roberto zklamal nevýrazným třetím místem a je možné, že v pěti letech je týdenní pauza pro něj malá. Paldox (12:1) a Lord Silvano (30:1) ukázali, že mezi nejlepší mílaře patří, když si pro čtvrté a páté peníze přišli táhlým, ale nijak zvlášť razantním finišem a rozdíl mezi nimi byla jen délka hlavy.

Ve dvojkovém mílovém Handicapu AŽD Praha (4. dostih) si opět udělal Ramar (8:1) z handicapera dobrý den, když mu nestačil 21 kilový přívažek od začátku sezóny a získal již třetí vítězství v řadě. Odplata však na sebe nenechala dlouho čekat, dalších 8 kg navíc by ho mělo již zastavit. Vypadá to, že se konečně začíná probírat Rol´Over Beethoven (12:1). Ten absolvoval dostih vzadu a přišel v rovině venkovní stopou, když Ramara stáhnul na délku krku. Překvapil Learjet (30:1), který se v závěru vzepjal k zrychlení, kterým odsunul favorizovaného Diamond Digginse (2:1) na čtvrté místo. Pro něj je možná jeho nynější handicapová známka trochu moc vysoká. Pro pátého Old Malta (4:1) je asi Chuchle zakletá.

Trojkový Handicap Starmon (3. dostih) se také odehrál na distanci 1600metrů a prim zde hráli koně podobných jmen Rex (6,5:1) a Lex (8,5:1). Prvně jmenovaný lehce vyhrál a dalším progresem by nepřekvapil. Lex se na něj v rovině dotáhl ze zadních pozic a pokusil se ho atakovat, před již několik metrů před cílem mu podlehl. Možná by mu více sedly tratě okolo 2000 metrů.

I Cena ŽSD (6. dostih) na 2400 metrů patřila do III. kategorie. Zde poutali pozornost polští odchovanci z lotu trenéra Pirucha, kteří ve svých minulých startech velmi slušně debutovali, navíc ve čtyřech letech. Sázející se správně přiklonili na stranu Skwara (3:1), v jehož sedle byl již ten den dvakrát vítězný Tomáš Lukášek. Listek (4:1) se sice držel blízko čela a po té, co se v rovině ujal vedení to chvíli vypadalo, že by mohl vyhrát, ale pak přifrčel ze zadu Skwar a jistě zvítězil. Radek Žalud v Listkově sedle dostal oprávněně test za položení rukou před cílem, ale na výsledku by to stejně asi nic nezměnilo.

Na čele jezdeckého šampionátu je po dvou nedělních výhrách Milan Zatloukal s osmi triumfy. Tomáš Lukášek na něj po získání hattricku ztrácí bod a třetí Jan Rája má na svém kontě šest vítězství, stejně jako momentálně zraněný Václav Janáček.

Ondřej Blahník (ROBI)