Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

De Roberto demonstroval svoji třídu zdrcujícím způsobem

De Roberto demonstroval svoji třídu zdrcujícím způsobem
foto Jiří Kurzweil - De Roberto

3. dostih, cena I.kat., 1200 m

I když byl tento dostih brán pouze jako příprava na nadcházející Velkou květnovou cenu, De Roberto (1,7:1) i na sprinterské distanci absolvoval pouze dobře placený galup a způsob jakým to provedl, bral dech.

Jeho soupeři sice nebyli absolutní elita, ale několik koní s handicapem okolo 90kg se v poli nacházelo, a tak si jistě jen málokdo dokázal představit tak lehké vítězství.

Svěřenec trenéra Holčáka se bez zaváhání ujal krátce po startu vedení, v oblouku už měl náskok dobře deset délek, který bez velkého vypětí udržel až do cíle. Vyslal tak velmi razantní vizitku svým budoucím soupeřům a pokud si udrží stávající formu, budou to s ním mít jeho vyzyvatelé příští neděli opravdu hodně těžké.

Zbytek pole se v podstatě koncentroval jen na boj o druhou dotaci, kterou po slabších jarních výkonech vybojoval Another True Story. Kůň, který se letos na jaře už vytrácel, si znovu řekl o místo na výsluní. Uvidíme, zda se mu podaří usadit mezi špičkou natrvalo. Další z outsiderů El Hadji využil příznivé váhy a ukázal že i na měkčí půdě umí podat dobrý výkon. Své jistě sehrála i forma, kterou ukázal minulý týden lehkým vítězstvím v handicapu na 1000 m. Aryman absolvoval dostih z podobné pozice, asi se od něj čekalo více. Terssio podává nejlepší výkony v Mostě, tady to opět potvrdil. Socr House byl v průběhu aktivní, má ale už svá léta a mezi nejlepšími sprintery asi bude mít tvrdý chleba.


1. dostih, 2letí, 1000 m

Ani tentokrát nevedla taktika start - cíl mezi dvouletými k úspěchu. Clewbays Girl (7:1) nebyla od začátku moc vidět, pěkným koncem se ale protáhla po bariéře k těsnému vítězství. Svému otci Wallace, který ještě není v našem chovu příliš zavedený tak udělala slušnou reklamu ranosti. Nový nákup stáje Sokrates, klisna Jokoono se držela v průběhu blízko čela, v rovině ale nedokázala zrychlit tak, aby přešla do vedení. Její akce vypadala ještě trochu zeleně. Velmi dobře se uvedla dvojice trenéra Hurta. Magma se držela celou dobu v kontaktu s čelem, Dabl ukázal že plemeník Bully Pulpit dává ranné a rychlé dvouleté.

CLEWBAY´S GIRL
je z chovu i v majetku

CHRIS RICHNER BLOODSTOCK
 
Clewbay´s Girl
je první startující potomek plemeníka
WALLACE
který stojí u pana Berky
CHRIS RICHNER BLOODSTOCK gratuluje vítěznému týmu: stáji Blue Blue Sky, trenérovi T. Váňovi a jezdkyni H. Donovalové
 
 
7. dostih, handicap II.kat., 2200 m

Dostih, který byl velmi poznamenán taktizováním, jak už tomu na vytrvaleckých tratích v malých polích bývá, přinesl nakonec vítězství podceňovaného outsidera. Hned na startu ztratil jezdce Aprillo, jenž svou nelibost ke startovacím boxům dal najevo už několikrát a pole se tak zúžilo o jednoho ze spolufavoritů. Golden Rain (10:1) bleskově vypálil z boxů a udal počáteční velmi rychlé tempo. I když se jedná o koně s opravdu skvostným původem, jediný, kdo se nebál zachytit jeho nástup byl veterán Ixos. Mezi nimi a zbytkem pole byl brzo propastný rozdíl, který i po zatočení do cílové roviny čítal dobrých deset délek. Zatímco Ixos odpadával, přišla se svým pověstným koncem Latinira, vítěze však už ohrozit nedokázala. Golden Rain se tak po poněkud rozpačitém vstupu do sezóny vyšplhal na životní maximum, které bude muset prokázat o stupeň výš. Nedá se vyloučit, že na naší prořídlé vytrvalecké scéně může ve svém progresu pokračovat.

Jaroslav Fabris (Vabank)