Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Most v režii tandemu Váňa a Rája

Most v režii tandemu Váňa a Rája
©Foto: www.fotokisza.com - olson

V sobotu se letos poprvé otevřely brány mosteckého Hipodromu, přičemž na programu bylo osm dostihů mezi nimiž prim hrály dvě vytrvalecké zkoušky kategorie národní listed.

Z hlediska společenského významu byla významnější ta chronologicky druhá v pořadí, Memoriál Vlastimila Smolíka pro čtyřleté a starší na distanci 2450 metrů nad kterým již podruhé převzala záštitu paní Livie Klausová v důsledku čehož se konal jako Cena první dámy České republiky. Na start dostihu se postavilo deset koní, přičemž role favorita, vzhledem k absenci prověřených vytrvalců, připadla veteránu Torlusovi (ž. Janáček V.), jehož distanční optimum však leží někde mezi 1600 a 2000 metry. Po stratu dostihu tempo udávala novicka na zdejších tratích Theta (ž. Resulov A.) spolu s Parparem (ž. Srnec M.), do cílové rovinky však jako první točil bělouš Dandys (ž. Šafár J. 2) následovaný Nakuruem (ž. Koplík R. 3). Na vnější straně dráhy však mnohem úcinneji finišovali favorizovaný Torlus a další zdejší nováček, čtvrtý z loňského polského derby, Olson (ž. Rája J.). Jeho speed se nakonec v dramatické koncovce, která však ještě bude mít dohru u Dostihového soudu, ukázal jako úcinnejší a svěřenec trenéra Váni byl v cíli o jeden a třičtvrtě délky před Torlusem. Třetí místo o další třičtvrti délky zpět vybojoval 100:1 nabízený Nakuru, který zlomil odpor slábnoucího Dandyse a tabuli uzavřel Sherardo (ž. Minařík F.).

Memoriál Dr. Frankenbergera alias Cena Czech Coal byl první letošní jedničkou pro tříleté vytrvalce a na start přilákal početnou, avšak výkonnostně různorodou sestavu maximálního počtu šestnácti koní. Největší důvěře sázejících se těšila dvojice letos již v Drážďanech proběhnutý Abascas (ž. Janáček V.) z šampionské tréninkové centrály F. Neuberga a zimní import trenéra Váni Budapest (ž. Rája J.), který se ve zdejších reáliích poutavě uvedl druhým místem v Ave Ransomově chuchelské dvojce před třemi týdny. Po startu dostihu se na čele objevili Nice Tiger (Koplíková I.) a New Jape (Vokálková Z.), kteří diktovali tempo až ke konci protilehlé rovinky, kde k útoku zavelel nadějný Teassio (ž. Srnec M.) a během závěrečného oblouku si vypracoval slušný náskok. To už však k závěrečnému finiši rozhýbával ž. Rája svého Budapestě, který se do rovinky vřítil jako raketa a soupeřům nedal šanci, když zvítězil lehce o sedm délek, před krátkým, ale bleskovým speedem se prezentovavší Letní Bouří (ž. Lukášek T.), která v těsném doběhu o krk na bronzovou příčku odkázala Teassia, který ji o další krk uhájil před dotírajícím Abascasem za kterým opět o krk bral páté peníze Aziak (Zatloukal M).


Budapest - foto: www.fotokisza.com

BUDAPEST
byl zakoupen prostřednictvím

Ing. TOMÁŠ JANDA BLOODSTOCK 
***
  
Z rámcových dostihů stojí za zmínku vítězství Mashraie v trojce na 1800 metrů, kde si neúspěšně snažil napravit reputaci Sandler´s Wellsův syn (mimochodem Coolmore aktuálně oznámil, že tohoto letos již dvacetisedmiletého veterána stahuje z nabídky svých plemeníků) Arabian Gem nebo již druhé letošní vítězství Clarkoma.

Otakar Nový (Barad-dur