Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Urodos zvítězil v St. Legeru bez větších problémů

Urodos zvítězil v St. Legeru bez větších problémů
www.fotokisza.com
V neděli se po letní přestávce vrátil dostihový provoz na české centrální závodiště ve Velké Chuchli. Vrcholem odpoledne byl 63. Tattersalls St. Leger (VIDEO), který by poslední klasickým dostihem letošního roku a přinesl nepříliš očekávaný výsledek.

Dostih se od svého začátku odbýval ve velmi svižném tempu, o které se starali reprezentanti stáje Hrubý. Za nimi se držel trochu nenápadný člen elity klasického ročníku Urodos (11:1). Po zatočení do cílové roviny zavelel jeho jezdec Pavlíček k útoku podél bariéry a 400 metrů před cílem už byl na první pozici, kterou s převahou 3 ¼ délky bezpečně uhájil až do cíle. Momentálně se tak dostal na čelo tříletých a šance bude mít i proti slabé elitě starších vytrvalců. Určitě by byla škoda, kdyby se stal dalším kvalitním vytrvalcem přeorientovaným v mladém věku nad překážky.

Dobrým spídem si pro druhé místo docválal slovenský host All About Sam (7:1), čímž potvrdil dobré výsledky svých krajanů na české vytrvalecké scéně. Sázející před startem poměrně důvěřovali jediné klisně na startu Vadeoně (10:1). Ta na rozdíl od svých předchozích startů absolvovala dostih ze zadních pozic a stihla třetí místo. Ukázala tak další progres i slušnou úroveň tříletých klisen v porovnání se stejně starými hřebci. Derby vítěz Tullamore (4:1) svůj závěr nedokázal dostatečně vystupňovat, v posledních metrech naopak slábnul. Možná se na něm projevil náročný letní program a další metry pro něj také příliš nehráli. Přeci jen dokázal triumfovat i v o více jak kilometr kratší slovenské VJC. Výkon z derby potvrdil pátý Duplo (8:1), který tentokrát nastoupil trochu dříve, ale na lepší umístění stejně asi neměl.

Jeho tréninkový druh Aspen (20:1) ukázal, že do nejvyšších kategorií patří. Distanc ovšem zřejmě ležela trochu nad jeho optimem. Jeden z favoritů Klaus (4,5:1) skončil sedmý s poměrně velkou ztrátou na koně před sebou. Ze zadních pozic se už v závěrečném oblouku posunul vnější stopou na čtvrté místo, v rovině mu ale síly rychle došli. Dick Morris (8:1) neměl jediný světlý moment a asi už se vrátí do kratších dostihů. V popředí se od počátku objevoval Magic Slipper (4:1), který 1200 metrů před cílem přešel do čela a v oblouku si vypracoval náskok několika délek. V dlouhé pražské rovině ale už neměl co nabídnout. Tesiov (14:1) bude mít větší šance v nižších kategoriích. Lucky Horse (30:1) na jaře ukázal jedničkovou třídu, ale kratší dostih by mu určitě sednul více. Teassio (70:1) se nejprve staral o tempo a poté z podstatného dění vycouval. Outsideři New Jape (50:1) a Carcassonne (70:1) své role bezpečně potvrdili.

Jaroslav Fabris (Vabank)