Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Zlatý pohár pro Royal Mouginse

Zlatý pohár pro Royal Mouginse
foto: www.fotokisza.com

Ve vrcholu sobotního pardubického dostihového mítinku a potažmo i celé první poloviny tamní sezony - Zlatém poháru Chládek a Tintěra Pardubice (steeplechase Listed, 5000 m, 600 000 Kč) se nakonec jistě prosadil desetinový favorit Royal Mougins v sedle s ž. Markem Stromským.

Na start dostihu se po škrtnutí Baggia postavila desítka koní, přičemž podle jejího složení se dal očekávat pomalý dostih ve kterém tempo bude diktovat někdejší vítěz rovinového St. Leger Radbec (ž. Hurt). Skutečnost tomu i odpovídala, po startu se opravdu diktování tempa chopil Radbec, s odstupem ho následovali ostatní, z nichž si nejaktivněji počínal slovenský Ravenswood (Cagáň). Tempo dostihu bylo v těchto fázích tragicky pomalé, z čehož pramenily i chyby na skocích. Až před druhým probíháním před tribunami se trochu zrychlilo, ale jinak se na vývoji dostihu nic zásadního nezměnilo. Naplno závodit se začalo až za lesíkem, po vyběhnutí už se divákům pole startujících ukázalo roztrhané, Radbec se stále držel v čele dostihu, avšak již nikoliv osamoceně, nýbrž ve společnosti Mildred (ž. Brečka) a Königin Arte (ž. Bartoš), za nimi následoval De Dur (ž. Faltejsek) a pozici si snažil zlepšit Royal Mougins. Při vytáčení do cílové rovinky již na čele byla Köninigin Arte, následovaná Mildred, která trochu ztratila díky klopýtnutí, Radbeca viditelně opouštěly síly, což na poslední překážce vedlo až k jeho pádu. Padající kůň rozhodil finiš koní za ním z čehož profitovali ti jichž se to nedotklo - vpředu jdoucí Königin Arte a zvnějšku nastupující Royal Mougins. Royal Mougin posléze jistě dominoval o dvě a půl délky před takticky odjetým Mandarinem (ž. Andrés), který silným finišem nakonec o dvě délky předčil Königin Arte, čtvrtý dokončil vyčerpaný De Dur a pátý honorář brala Mildred.

Z rámcových dostihů byla nejvíce ceněna Cena společnosti Wrbna Racing (Memoriál Kamila Kuchovského) steeplechase crosscountry II. kategorie na 5200 metrů, ve které nastoupili možní adepti startu ve Velké Hirsh a Mr Land proti několika mladým perspektivním koním jako jsou Belford, Bremen Plan či Teviot. Dostih, který nakonec dokončilo jen pět koní, vyzněl lépe pro starší generaci, neboť vítězství se radoval se Lakreg (Liška) před Mr Landem, čest mladších generací zachraňoval třetí Rubín. Zajímavé byly i dostihy pro nejmladší generace překážkářů - proutěnou pro tříleté o sedm délek opanovala Hemagé (ž. Faltejsek) ze stáje Wrbna zatímco v crosscountry pro čtyřleté Mondeo (ž. Andrés) zvítězil o pět délek.

Otakar Nový (Barad-dur).