Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Hvězda Overdose září stále jasněji

Hvězda Overdose září stále jasněji
www.galopponline.de - overdose

Páteční párty na závodišti v Iffezheimu obstarala prolog k vrcholu letošní sezony - mítinku Grosse Woche, který se tentokrát nese ve znamení oslav 150. výročí pořádání dostihů v Baden Badenu. Největším tahákem první části mítinku byla jednoznačně nedělní Gr. 2 Goldene Peitsche (VIDEO) na distanci 1200 metrů, s dotací 70 000 eur největší německý sprinterský dostih, ve které svůj desátý životní start absolvoval dosud neporažený zázrak jménem Overdose (15:10). 

Žádné velké překvapení se nekonalo - tříletá maďarská hvězda od startu nepřipustila žádné pochybnosti o tom, že by její série neporanitelnosti neměla mít pokračování. Pod vedením A. Suboricse proběhl Overdose cílem na prvním místě v čase 1:08,21 s komfortním dvou a půl délkovým náskokem před nejlepším německým sprinterem Abbadjinnem (59:10). 

Hlavním bodem programu v sobotu byla dvoukilometrová Gr. 3 Preis der Sparkassen-Finanzgruppe, ve které ze z úspěchu radoval vítěz zdejší Grosser Preis z roku 2006 Prince Flori (A. Starke) (34:10), když za slušných 2:01,46 o jeden a čtvrt délky porazil Lord Hilla (170:10), až třetí místo alší půl délky zpět zbylo na favorizovaného Wisenpfada (27:10).

Český koním se v dosavadním rovinovém programu mítinku zatím příliš nedařilo, oba startující zástupci stáje CK Martin Tour Trymerous a Swakopmund skončili ve svých dostizích na chvostu startovního pole. To slovenský Ypsillon King si s nástrahami listed Preis des Casino Baden Baden (1600 m, 25 000 eur) poradil mnohem lépe než zmiňovaný Swakopmund a v sedle s Jířím Palíkem obsadil výborné třetí místo. Překážkářům se dařilo o něco lépe, když v nedělní listed Altes Badener Jagdrennen (5100 m, 18 000 eur) obsadili za vítězným Alleganem druhé a třetí místo „váňovci" Königin Arte a Mister Music. V sobotních Markgraf Berthold-Rennen to tak slavné nebylo, Szatyn skončil až čtvrtý a navíc ještě výraznou měrou přispěl k pádu dalšího českého zástupce Hetmana Polneho na posledním skoku.

Výsledky: 

bestwetten.de - 138. Goldene Peitsche Gruppe

Preis der Sparkassen-Finanzgruppe 

Otakar Nový (Barad-dur)