Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Irské derby bez New Approacha vyhrál Frozen Fire

Irské derby bez New Approacha vyhrál Frozen Fire
www.racingpost.co.uk

V neděli se měl v Curragh pustit do boje o další derby vítěz z Epsomu New Approach. Kvůli lehčímu zranění však v Dubai Duty Free Irish Derby nakonec nenastoupil. Favoritem se tak stal jeho největší konkurent z anglické edice Tartan Bearer (2:1).

Irský mág Aidan O´Brian měl na startu hned pět svěřenců. Jeho Hindu Kush se také hned ujal tempa. Ve sředu pole cválal Alessandro Volta (8:1) jehož si jako největší naději coolmoorského lotu vybral Johny Murtagh. Naopak v zadu se držel Tartan Bearer, třetí z Derby Casual Conquest (5:1) a zcela vzadu vedl Seamus Hefferman Frozen Firea (17:1), který Derby vynechal a před tím jen těsně prohrál s Tartan Bearerem v Dante Stakes.

V cílové rovině zavelel k útoku Alessanro Volta, v závěru dostihu však začal od bariéry silně bočit do středu dráhy a odvezl sebou i Tartan Bearera. Toho využil Frozen Fire, který finišem z vnějšku rozhodl dostih pro sebe. Dvě délky za ním ještě těsně porazil Casual Conquest Alessando Voltu. Tartan Bearar skončil čtvrtý. Pro trenéra O´Briana to byl další z letošních velkých úspěchů.

Den před tím se na stejné dráze konaly Audi Pretty Polly Stakes (Gr.1) na 2000 metrů, kde se střetly tříleté klisny se staršími.  Na startu byla druhá z Irish 1000 Guineas Mad About You (5,5:1), ale za favoritky byly považovány starší Promising Lead (3:1), naposledy lehká vítězka Gr.3, a Finsceal Beo (3,5:1), jenž se úspěšně prezentuje na nejvyšší scéně. Bohužel ta ale nakonec zcela zklamala, když nepředvedla žádnou akci a Kevin Mannig ji jen nechal dojít do cíle na posledním místě. Dostih tak pro sebe rozhodla Promising Lead 1 1/4 délky před Mad About You. Ostatní již ztrácely.

Dalším velkým dostihem víkendu byla francouzská Grand Prix de Saint Cloud (Gr.1) na 2400 metrů. Dostih vodil německý Sommertag a vodič pro Soldier Of Fortuna Sony Of Hiawatha. Ten se držel vzadu spolu s Youmzainem (67:10), kterého porazil v Coronation Cupu. Youmzain ale tentokrát šel z lepší pozice a přišel s útokem dříve. Soldier Of Fortune stáhnul jeho náskok v cíli jen na 1/2 délky. Již více zpět přišel závěrem Doctor Dino. Zambesi Sun Byl čtvrtý a Getaway až pátý.

Youmzain oplácí porážku Soldier Of Fortunovi - foto racingpost.co.uk 

Ondřej Blahník (ROBI)