Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

O’Brienovi giganti jdou opět do boje (aktualizováno)

O’Brienovi giganti jdou opět do boje (aktualizováno)
www.racingpost.com

Oba letos neporažení sérioví Gr. 1 vítězové připravovaní v Ballydoyle trenérem Aidanem Patrickem O'Brienem by se o víkendu měli představit na dráze při pokusech získat šesté, resp. páté konsekutivní Gr. 1 vítězství. Čtyřletý Duke of Marmalade bude čelit devíti soupeřům v Tattersalls Millions Irish Champion Stakes v Leopardstownu a tříletý Henrythenavigator se by se měl v neděli představit v Longchamp v Prix du Moulin.

Aktuálně k Irish Champion Stakes

Deštivé počasí, které momentálně v Irsku momentálně panuje (v Dublinu v pátek ráno napršelo skoro 45 mm srážek) přimělo Aidana O'Briena oznámit svého cracka do dostihu s podmínkou, že "Duke" bude startovat pouze v případě, že dráha nebude příliš měkká. Někteří bookmakeři na tento fakt zareagovali zvýšením kurzů a jako favorit největšího irského komparačního dostihu tak v tuto figuruje letošní epsomský derby vítěz New Approach (K. J. Manning - 2,25:1). K velmi očekávané odvetě za Juddmonte International, jejíž doběh má ještě dohru u anglických dostihových autorit, jimž se příliš nezamlouvá irské pojetí stájové taktiky v tomto dostihu (konkrétně uvolnění prostoru při bariéře pro nastupujícího Dukea, čímž však Red Rock Canyon zablokoval nastupujího Phonenix Towera), tak s největší pravděpodobností nedojde.

Duke Of Marmaladea (J. Murtagh - 2,375:1) by v případě jeho startu měli do boxů doprovodit jeho již zmiňovaný dvorní vodič Red Rock Canon (C. O'Donoghue - 51:1) a postupně lepšený zklamavší úcastník německého derby King of Rome (J. A. Heffernan - 11:1). Měkká půda by mohla vyhovovat Cecilovu Multidimensionalovi (T. Durcan - 13:1), naposledy na těžké půdě vítěznému v Haydocké Gr. 3 Rose of Lancaster Stakes, stejně jako hřebci Mores Wells (D. P. McDonogh - 21:1) z lotu trenéra Prendergasta, který naposledy zabodoval vítězstvím v Gr. 3 Ballyroan Stakes v Leopardstownu taktéž na těžké půdě. Lord Of Admiral, Traffic Guard a She's Our Mark jsou v dostihu outsidery a budou čekat na zaváhání disponovanějších kolegů.

Otakar Nový (Barad-dur)