Talgada čeká přetěžký comeback

fotokisza.com

Po dlouhé zdravotní pauze se opět objeví na dráze český Derby vítěz Talgado. Pro jeho comeback mu realizační tým vybral drážďanskou Preis der Ostdeutschen Sparkassen (listed, 2200 m, 3+), ve která ho čeká náročná konkurence německých vytrvalců.

Talgado, který bude mít v sedle Filipa Minaříka, zatím podle předběžných kurzů (mezi 10 až 15:1) vychází v tomto dostihu jako čtvrtá – pátá šance. Krom toho že nastupuje na start po dlouhé přestávce, konkurence je opravdu silná, bude se muset vypořádat ještě s jednou z nejvyšších vah v poli. Bohatá dotace českého Derby přinesla na jeho záda 57,5 kg a jen dva soupeři v poli ponesou více.

Jedním z nich je i nám známý Earlsalsa (6,5:1, ž. Pedroza), který v květnu pokořil v Miláně Maryidiho i Ryana rozdílem třídy. To bylo sice na ultra vytrvalecké trati, že si umí poradit i s kratší distancí ale prokázal v září ve švýcarském Dielsdorfu, kde zvítězil v listed na 2400 m.

Favoritem dostihu je nicméně tříletý svěřenec trenéra Schiergena Lyssio (2,3:1, ž. Starke), kterému po osmém místě v německém Derby dvakrát uniklo vítězství v Baden Badenu. V listed zkoušce na 1800 metrů skončil třetí o dva nosy (dostih jste možná viděli v přímém přenosu stanice Sport 1, konal se totiž v den, kdy startoval Overdose), v Gr. 3 na 2200 ho na čtvrtém místě dělily od vítězství pro změnu dva krky a jeden nos. Lyssio navíc ponese jen 54,5 kg.

Zajímavým účastníkem je určitě i Schützenjunker (5,5:1, ž. Helfenbein), který sice při posledních dvou vystoupeních na Gr. 3 scéně vyšel na prázdno, na dráze Dresden ale letos v červnu v listed dostihu skončil druhý. Ve výčtu konkurence našeho Derby vítěze nemůže chybět ani specialista na francouzské dráhy Eminem (10:1, ž. Grewe), jenž při svém posledním běhání v Saint-Cloud (v dostihu s cenou vítězi 16 500 euro) skončil druhý.