Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

O´Brian na půl cesty do nebe

O´Brian na půl cesty do nebe
www.racingpost.co.uk
V neděli pokračoval mítink v Curragh a svěřenci Aidana O´Briana opět hráli prim. Do klasických Boylesports Irish 1000 Guineas poslal hned pět klisen.

V rozhodujících fázích také jeho Halfway To Heaven (7,5:1) nastoupila spolu s  Mad About You (8:1) a vypadalo to, že si to rozdají mezi sebou. Vnějškem však přilétla dvojice Tuscan Evening (67:1) a Carribiean Sunset (8:1) a zamíchaly pořadím. V těsném doběhu se radovala právě Halfway To Heaven na bariéře, která jen o hlavu odolala Tuscan Evening. Mad About You udržela třetí místo taktéž o hlavu před Carribiean Sunset. Ostaní soupeřky byly již vzdáleny osm a více délek, včetně zklamavší favoritky Nahoodh (4:1). Došlo však k přehazování pořadí a Tuscan Evening byla přesunuta až na čtvrté místo.

Před tím se ale odběhl i Tattersalls Gold Cup (Gr.1) na 2100 metrů. V šestičleném poli byl horkým favoritem O´Brianův vítěz Prix Ganay (Gr.1)Duke Of Marmalade (1,33:1) a jediným, kdo ho mohl ohrozit byla loňská klasička Finsceal Beo (4,5:1). Dostih vodil favoritův stájový kolega Red Rock Canyon (15:1), několik délek zpět šli Duke Of Marmalade a Finsceal Beo. Ti také přes vodiče v rovině hladce přešli a svedli souboj, v kterém měl ale vždy navrch prvně jmenovaný a nakonec klisnu o 1 1/4 délky porazil. Již trochu zpět udržel třetí místo Red Rock Canyon.

Duke Of Marmalade poráží Finsceal Beo (www.racingpost.co.uk)

Ondřej Blahník (ROBI)