Whaler: Gallonofgas šlápne na plyn!

K vyslání nějakého toho tipu už jsem se hodně dlouho nedostal, vzhledem k tomu, že se blíží druhá polovina sezóny, je na čase to změnit, aby člověk chytil zas trochu rytmus. V poslední době mi uniklo pár dostihových dní, takže vpravit se zpět do systému nebude jednoduché, doufám ale, že to podstatné teprve přijde.

Jestli něčeho lituju, tak je to určitě moje neúčast na víkendovém dvou dni v Mimoni. Až podle výsledných vítězných kurzů zveřejněných na stránkách Betino jsem totiž zjistil, že se v této zapadlé vísce konal celkem slušně obsazený tenisový turnaj. To samo o sobě vysvětluje, proč se na místě objevil i velký tenisový fanda prezident Klaus, což jsem do jisté doby považoval za aprílový žert (dodnes se mi ale nepodařilo zjistit, zdali s ním byla přivezena i prezidentská toi budka nebo jestli místo „kam i císař pán chodí sám" vyhledával v přilehlém lesíku).

K radosti páně prezidenta i vesničanů vítězili v úvodním dnu vesměs favorité, jako Vespahar (1,8:1), Jozef  Šíp přezdívaný „Arrows Pepe" (1,8)  Al Jaz (1,5) nebo nadějný junior Sherwood (1,75:1), který udolal málo pohyblivého Laszlo (2,3). Druhý den už si nechala hlava státu ujít a přišla tak o vyvrcholení celého turnaje, když ve finále až v tie braku podlehla argentinská hvězda  Del Porto (1,5) domácímu miláčkovi Maratonymu (2,5). Poražený ale nevěsil hlavu a zpět do své domoviny si odvezl pár drnů z mimoňských kurtů, aby na příští ročník přijel lépe připraven.

No, co se dá dělat, v Mimoni jsem se nenapakoval, takže bude třeba se soustředit na Karlovy Vary, přece jen golf nabízí zajímavější kurzy než tenis...

Gallonofgas - V

Karlovy Vary, 1. dostih 14.15

Betino 3:1 - 2 euro

V prvním dostihu dne se na startovní listině sešla opravdu bídná sestava, ze které jsem vybral svěřence trenéra Kotába, Gallonofgas.  Ten byl při svém posledním startu vyslán do dostihu v roli favorita, ale dostih po tvrdém direktu v cílové rovině nedokončil. Tato zkušenost mu pravděpodobně chuti do závodění moc nepřidá, nicméně posledně byl po startu až příliš chtivý, tak snad si po nakládačce bude dávat trochu pozor. Krom toho, tehdejší sestava byla jistě silnější, tentokrát opravdu nevím, koho bych si jiného vybral. V pozici druhého favorita je momentálně Lindgren, který na vítězství čeká už 16 startů, zatímco Prince of Leone nemá žádnou zkušenost s distancí ani dráhou a na start jde po více jak dvou měsících.