Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

TP TV: Hvězdy King George VI Chase posledních let

TP TV: Hvězdy King George VI Chase posledních let

King George VI Chase je jedním z největších dostihů ostrovní překážkové sezóny a vlastně vrcholem její první části. Představujeme hvězdy tohoto dostihu z nedávné minulosti a začneme dobou, kdy se dalo tyto dostihy sledovat v sázkové kanceláři "U Nováků".

1991 - THE FELLOW (Adam Kondrat) - svěřenec francouzského trenéra Francoise Doumena byl ve stejném roce druhý v Cheltenham gold Cupu a vyhrál Grand Steeplechase de Paris. Přesto nastupoval v kursu 11:1. Porazil Docklad Express a favorita Remitance Man (pozdější vítěz Champion Chase). V dostihu měl pád bělouš Desert Orchid, vítěz předešlých tří ročníků. The Fellow vyhrál i o rok později a v roce 1994 konečně získal i Cheltenham Gold Cup.

1993 - BARTON BANK (Adrian Maguire) - byl v přípravě předního britského trenéra Davida Nicholsona. Vyhrál před Bradbury Star a The Fellow. V dalším roce spadl ve vítězné pozici. V Cheltenham gold Cupu byl nejlépe druhý v roce 1997.

1996 - ONE MAN (Richard Danwoody) - bylo to již druhé vítězství v tomto dostihu, když porazil Rough Quest a Barton Bank. Na poslední překážce měl pád pozdější vítěz Cheltenham Gold Cupu Mr Mulligan. V něm svěřenec Gordona Richardse nikdy neuspěl, ale na Cheltenham festivalu nakonec vyhrál Champion Chase 1998.

1997 - SEE MORE BUSINESS (Andrew Thornton) - první vítězství v tomto dostihu pro nastupující trenérskou hvězdu Paula Nichollse. Druhý byl Challenger Du Luc (McCoy), třetí Rough Quest. See More Bussiness vyhrál Cheltenham Gold Cup 1999 a tentýž rok přidal i další prvenství v tomto dostihu.

1998 - TEETON MILL (Norman Williamson) - běhal point-to-point a hunter's chase. Až po té ho Venetia Williams poslala mezi špičkou steeplerů, kde strávil jedinou sezónu. Vyhrál první čtyři starty včetně Hennessy Cognac Gold Cupu. V King George VI Chase porazil Escartefigue a vítěze Cheltenham Gold Cupu 1996 Imperial Call. On v posledním startu směřoval do Cheltenham Gold Cupu, zde byl ale náhle zadržen a na dráze se již neobjevil.

2001 - FLORIDA PEARL (Adrian Maguire) - jediné vítězství Willieho Mullinse v tomto dostihu. Druhý byl Best Mate před Bacchanal. Florida Pearl patřil mezi přední irské steeplery. Vyhrál Punchestown Gold Cup, Martell Cup v Aintree a čtyřikrát Hennessy Cognac Gold Cup v Leopardstownu. V Cheltenham Gold Cupu byl v roce 2000 druhý.

2002 - BEST MATE (Tony McCoy) - neslavnější svěřenec Henrietty Knight porazil Marlborough a Bacchanal. Jako vítěz Cheltenham Gold Cupu potvrdil roli favorita. Cheltenhamský vrchol sezóny pak získal ještě dvakrát.

2004 - KICKING KING (Barry Geraghty) - svěřenec irského trenéra Toma Taafeho porazil Kingscliff a vítěze Champion Chase Azertyuiop. V dalším startu vyhrál Cheltenham Gold Cup na závěr roku obhájil prvenství v King George IV Chase, které se konalo na dráze v Sandownu.

Sestřih - 2001 Florida Pearl, 2002 Best Mate, 2004 Kicking King, 2006 Kauto Star, 2010 Long Run

2009 - KAUTO STAR (Ruby Walsh) - legendární svěřenec Paula Nichollse. Tento dostih vyhrál celkem pětkrát. Čtyřikrát v řadě a pak v roce 2011 oplatil porážku Long Run. Je i dvojnásobným vítězem Cheltenham Gold Cupu. Vybíráme jeho čtvrté vítězství, kde doslova deklasoval pole soupeřů. Nejblíže mu byli Madison Du Berlais a Barbers Shop.

2012 - LONG RUN (Sam Waley-Cohen) - tento dostih vyhrál Hendersonův svěřenec již dva roky před tím, kde porazil i Kauto Star a pak i Cheltenham Gold Cup. V roce 2012 vyhrál King George VI Chase v "bahenní bitvě" s Captain Chris. Třetí byl Grands Crus.

2014 - SILVINIACO CONTI (Noel Fehily) - zvítězil v tomto dostihu již o rok dříve. Tentokrát za sebou nechal Dynaste a Al Ferov. Loňský ročník nedokončil, ale letos bude Nichollsův svěřenec opět na startu.

2015 - CUE CARD (Paddy Brennan) - dříve se nejlépe prezentoval na kratších tratích, když v Cheltenhamu vyhrál Ryanair Chase. V poslední době se však úspěšně etabloval i na distance tří mil. Vyhrál třikrát Betfair Chase v Haydocku, Bowl Chase v Aintree. Loni tu vybojoval prvenství před vítězem Ryanair Chase Vautourem, když v závěrečné fázi měl pád pozdější vítěz Cheltenham Gold Cupu Don Cossak. Třetí místo tak získal Al Ferov. Cue Card se dnes pokusí o obhajobu.

(ob)