Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

TP TV: Zajímavosti z Aintree

TP TV: Zajímavosti z Aintree
Dráha v Aintree

Minulý týden jsme navštívili třídenní mítink v Aintree, jehož vrcholem byla slavná Grand National, a natočili jsme několik krátkých videí.

Největší úspěch Lizzie Kelly

Populární britská jezdkyně Lizzie Kelly dosáhla svého největšího úspěchu. S Tea For Two, s nímž již loni vyhrála Grade 1 Novices' Chase v Kemtonu, dokázala porazit výborného Cue Card v Bowl Chase. Od svých fanoušků sklidila ovace.

 

Buveur D'Air nejlepším proutěnkářem

Vítěz Champion Hurdle Buveur D'Air potvrdil svoji pozici nejlepšího proutěnkáře, když vyhrál i Aintree Hurdle. V jeho sedle byl opět Barry Geraghty.

 

Might Bite opět před Whisperem

V Mildmay Novices' Chase vyhrál Might Bite (Nico de Boinville) stejně jako v Cheltemhamu před Whisper (Dawy Russell), i když tentokrát to nebylo tak dramatické. Ani u jednoho z nich si ale zatím nedokážu představit, že by měli být příští rok vážnými adepty pro Cheltenham Gold Cup. Whisper nevypadá, že by měl tolik třídy a Might Bite se zas prezentuje přehnaně ofenzivním projevem. I kvůli němu už toho měl v RSA Chase již v konci plné zuby a Gold Cup je ještě delší. Může se však časem zklidnit a více šetřit síly, což se třeba povedlo Cue Cardovi.

 

Vítězové Grand National

Před začátkem dostihů se v paddocku představili vítězové Grand National minulých let. Bindaree (2002), Amberlight House (2004), Hedgehunter (2005), Silver Birch (2007), Don't Push It (2010), Ballabriggs (2011), Neptune Collonges (2012), Aurora Encore (2013), Pineu De Re (2014), Rule The World (2016).

Prohlídky se nezúčastnili Mon Mome (2009), který se zotavuje z lehčího zranění a Papillon (2000), Monty's Pass (2003) a Numbersixvalverde (2006) zůstali doma v Irsku.

Během posledních 12 měsíců bohužel skonala pětice vítězů. Comply Or Die (2008), Rough Quest (1996), Lord Gyllene (1997), Red Marauder (2001) a Many Clouds (2015).

 

Bookmakeři v Aintree

Kromě kanceláří Totepool a Betfed působilo v Aintree řada malých bookmakerů, kteří většinou stojí u plotu před dráhou. Největší ruch byl samozřejmě před Grand National.

Ondřej Blahník