Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: BC Classic s pomocí „Vyšší síly“

Ferdinand Minařík: BC Classic s pomocí „Vyšší síly“

Letošní Breeders Cup má Tipsport kompletně celý v nabídce. Protože americkou scénu až tak nesleduji, nakonec jsem si vybral jen jeden dostih, a to ten hlavní, BC Classic.

Santa Anita 3. 11. 1:44, Higher Power – vítěz/1-3 @ 15/4:1 (tipsport), 1+1 bod

Na startu BC Classic na 2000 m konaném na „dirtu“ bude 11 koní a taková hvězda jako American Pharoah, California Chrome či Arrogate tu letos není. O to je to ale zase vyrovnanější a ze sázkového pohledu zajímavější.

Mírným favoritem je McKinzie (4,5:1), který šel na start v podobné pozici i vloni. Tehdy byl dostih pekelně rychlý a v konci ho opustily síly. Do cíle se dostal mezi poraženými, od té doby se mu ale celkem daří. Bohužel na něj není moc veliký spoleh a často v roli favorita zklame. Tak jako třeba naposledy, když v Awesome Again Stakes utržil šokující porážku od Mongolian Groom (dnes na startu @ 20:1).

Na jeho skalp si tak brousí zuby celá řada koní, mezi hlavní vyzývatele patří tříletý Code of Honor (5:1). Ten drží dobrou formu už od Kentucky Derby, na jeho straně je i trochu štěstí. Posledně v JC Gold Cupu ho sice porazil Vino Rosso (6:1), ten ale do něj v rovině strčil a o vítězství přišel na zeleném stole. Tehdy nastoupil po delší době bez blinkersu a zdá se, že mu to prospělo. Každopádně těsné by to mezi těmito dvěma mělo být i tady.

Na startu bude i pětiletý Yoshida (6:1), který už patří mezi zavedená jména. Vloni tu byl čtvrtý, výlet do Dubaje se mu sice nevydařil, poslední formy ale ukazují, že počítat se s ním musí. V srpnu byl druhý ve Whitney Stakes necelé dvě délky za McKinziem. Jednociferný kurz vlastní ještě jediná klisna v poli Elate (7,5:1). Ta se silnějšímu pohlaví postaví poprvé a jako vítězku si jí nějak nedokážu představit, i když do toho „prvního sledu“ jistě patří.

Je tedy vidět, že situace je hodně vyrovnaná a já si z těchto koní vybrat nedokážu i vzhledem k tomu, že ty kurzy mi přijdou jako fair. To se nakonec týká i těch vyšších kurzů, mezi které patří třeba War of Will (20:1), který je od Preakness Stakes bez šťávy, v posledních startech není moc vidět ani Seeking the Soul (25:1). Takovým „tajným tipem“ je tu tříletý Owendale (12:1), u něhož je progres znatelný, přesto na ty nejlepší by mít neměl.

Vyřazovací metodou jsem se dostal ke koníkovi, který by podle mě měl být v tom prvním odstavci, přesto tam podle kurzů chybí. Tím je Higher Power, který udělal v této sezóně asi největší skok nahoru. V březnu zvítězil v prodejce na závodišti Fair Grounds, pak to zkusil mezi elitou v Santa Anitě, kde ale bez světlého okamžiku skončil pátý o víc jak 7 délek za Vino Rosso.

Pak mu ale jeho tým nasadil stínidla a začalo se mu dařit. Po vítězství a druhém místě v menších mílových dostizích se postavil na start Pacific Classic. Tam nedal soupeřům šanci, když triumfoval o 5 délek. Do Awesome Again Stakes tedy nastupoval jako druhý favorit, ovšem hned po startu klopýtnul a nedostal se na pozici. Tempo tehdy nebylo nijak závratné, takže lepší než třetí místo nebylo v jeho silách.

Z této formy se tedy nedají dělat nějaké závěry, předtím ale už ukázal, že se může postavit nejlepším. Jak už bylo napsáno, tohle je hodně vyrovnaný a otevřený ročník. V kurzu v jakém je Higher Power nabízen na něj each-way zkusit musím, jak už jsem napsal, já ho vidím v té skupince spolufavoritů. Za mě tedy max @ 8. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 192 – vklady 297,5 – výběry 353,13 – roi 1,16