Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Do Mostu na handicapy

Ferdinand Minařík: Do Mostu na handicapy

Se sezónou se dnes loučí závodiště Most a vrcholem je dvouletým vyhrazená Cena zimního favorita. Dobře obsazená je i Českomoravská cena, takže je na co se těšit.

Já jsem si v těch vrcholech žádný tip nenašel, protože mi to připadá vypsané celkem správně. Co se týká sprinterů, tak Mr Right (2,2:1) by měl obhájit loňské vítězství, není to ale jednoduchý kůň na ježdění. Trochu podceňovaná mi tu přijde dvojice mosteckých specialistů Lexceed a Benediction (oba 10:1), kurzy do dálky ale zas tak lákavé nejsou.

V „Zimáku“ je velkou favoritkou Fraga (1,7:1). Tam mi zas ten kurz přijde celkem nízký. Jistě je to kvalitní klisna, ovšem zatím nedemolovala své soupeře tak, jako před ní Barthesa. A na ní byly kurzy o jen trochu nižší. Navíc Jogganville (2,8:1) už favoritku pořádně prohnal při debutu a své kvality jistě má i duo Albatros (5,5:1) a Planteur´s Whisky (7,77:1). Ti si myslím, že při EJC dni zaběhli trochu pod své možnosti, když se ocitli v mlýnici ve středu pole, a v konci už neměli z čeho brát.

Já jsem si nakonec tipy vybral v handicapech, které otvírají program a kde jsou kurzy zajímavější.

Most 20. 10. 12:30, Ladislav – vítěz/1-5 @ 30/5,5:1 (tisport), 1+1 bod

Úvodním dostihem dne je handicap IV. kategorie na 1400 metrů. Startovní boxy by měly být plné a mezi 16 koňmi tak (logicky) vyložený favorit není.

Za ty šancové tady se dá pokládat dvojice Nuteki (6,5:1) a Coltyn (8,5:1). Oba dva ale žádají o nejvyšší startovní číslo a v plném poli to nebudou mít snadné. Pokud se jim nepodaří nějaký „super start“, tak budou muset oběhnout hodně metrů navíc.

Za nimi už je to poměrně vyrovnané, mě se tu líbí nováček na scéně, Captain Luka (8,5:1). Ten má na kontě zatím dva starty na delších distancích, podle původu a projevu by to měl být ale sprinter. Já už jsem na něj něco málo dal, pokud se popasuje s mosteckými specifiky, tak by mezi nejlepšími chybět neměl.

U těch koní, co mají vyšší kurzy, tak už mě nikdo zvlášť nezaujal. Zvolil jsem si tedy toho, který je až na samém konci sázkové nabídky, což je sedmiletý Ladislav. Ten má letos na kontě pouhé čtyři starty, o kterých se dá říci, že v nich nijak nezářil, ani nezklamal.

O tom, že by tady nemusel být úplně bez šance, naznačil při trenérském dostihu při EJC dni. To je samozřejmě specifický dostih, nicméně podle všeho tam měl Ladislav dokončit daleko poslední. Kromě těžkých soupeřů proti němu byla i půda, rovněž jako subtilní koník nosil váhu 76 kg.

Nakonec to ale nedopadlo tak tragicky a cílem proběhl na šestém místě s čtyř délkovou ztrátou na Nombeko, která je i dnes na startu s kurzem @ 10. Oproti tomuto startu se ale váhy mění celkem razantně, takže tady by se poměr sil mezi nimi otočit měl. Jak je ale vidět, na kurzech se to příliš neprojevuje.

Co mě dál vede k sázce je dobré startovní číslo 4, i fakt, že Ladislav je koněm, kterému se vždy nejvíc daří na podzim. Například vloni touto dobou byl druhý v Chuchli na mílové trati a tehdy byl v handicapu o skoro o 6 kg výše. Podle mě je tedy nesmysl, aby tu byl tak výrazně nejhorším v poli. Fair mám @ 10.

Most 20. 10. 13:30, Sisi Pop – vítěz/1-3 @ 12/4:1 (tipsport), 1+1 bod

O hodinu později startuje další handicap IV. kategorie, ovšem na vytrvalecké trati 2200 metrů. Na startu by mělo být znova plné pole a jedná se asi o nejvyrovnanější dostih dne.

Šanci na vítězství si tu může dělat hodně koní, mírnými favority jsou tu Azbuk a Goldenton, shodně vypsaní @ 7. Prvně jmenovaný se v Mostě ukáže poprvé, ten druhý už tu sice zvítězil, jednalo se ale o opakovaný dostih čtyř koní.

Zajímavé mohou být i tři klisny, které mají stejný kurz @ 8,5. La Sarenne je dvojnásobnou podzimní vítězkou, takže tady už to bude mít těžší. Alhamra má též na podzim dobrou formu, takto dlouhou distanci jde ale poprvé v kariéře. Většinou ale útočí koncem, takže zvládnout by to mohla. Viviann se zas ukazovala jako nadějná klisna na jaře, od svého květnového vítězství se ale na dráze neukázala, a tady ponese nejvyšší váhu.

Už jen z toho je vidět, jak je to otevřený dostih. Já to zkusím s koníkem, kterého už jsem tu jednou v tipu měl a tím je Sisi Pop. Ten to na jaře zkoušel na maratónských distancích, kde se mu příliš nedařilo. Poslední dva starty se ale vrátil na osvědčených 2400 metrů a v obou byl za peníze.

Naposledy byl o ½ délky a nos za La Sarenne, oproti tomuto startu je na tom o půl kila lépe. Někde blízko ní by měl být tedy i tentokrát. Otázkou je samozřejmě, jak se mu bude líbit mostecký kopec. Sisi Pop je ale poměrně silový typ, takže si myslím, že by se mu to mohlo líbit. Každopádně v kurzu vidím hodnotu, fair bych viděl okolo @ 8. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 188 – vklady 289,5 – výběry 319,63 – roi 1,10