Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Do Newbury s klisnami

Ferdinand Minařík: Do Newbury s klisnami

Už téměř měsíc uplynul od posledního mého tipu, což je dáno zejména tím, že tipáč se rozhodl rozjíždějící se „jumps season“ ignorovat. Těžko pochopitelné, ale nenaděláme nic. Díky tomu jsme přišli o takové lahůdky jako hvězdný match Altior vs. Cyrname, či včerejší bitvu, kterou svedl Paisley Park a „dědek“ Thistlecrack. Dnes je v Newbury na programu tradiční handicap Ladbrokes Trophy (pořád se mi dere na jazyk Hennessy), v Newcastle se zas představí Buveur d´Air. Já jsem se rozhodl zveřejnit nějaké tipy zejména kvůli tomu, že řada našich čtenářů je ze zemí, kde sázení zakázané není. A také myslím by byla škoda o takových dostizích něco nenapsat.

Tolik tedy trochu delší úvodník, co se týče tipů, tak Fighting Fifth Hurdle se vyhnu. Tam by bylo opravdu šokem, kdyby Buveur d´Air (1,33:1) v roli favorita neobstál. Na „heavy“ dráze se mu postaví čtveřice soupeřů, z nichž tři, včetně druhé šance Silver Streak (6,5:1), běhali na rovinách. Těm se asi nynější podmínky moc líbit nebudou, zbývá klisna Lady Buttons (10:1), která už chodila i chase. Té by půda problémy dělat neměla, o 20 liber nižší rating než má favorit ale napovídá, proč má takový kurz. Možná by se dala využít možnost „bez favorita“, kde má „Lady“ kurz @ 2,75. Já si ale našel jiné klisny, kde už jsou ty kurzy lákavější.

Newbury 30. 11. 13:05, Jeremys Flame – vítěz @ 6,5:1 (bet 365), 1 bod

Program v Newbury dnes otevírá dvoumílový listed dostih pro klisny, nazvaný Ladbrokes "Where the Nation Plays" Mares' Novices' Hurdle. Na startu by mělo být osm kobylek, kurzy jsou ale vypsané jako match dvou z nich.

Silver Forever (3:1) a Floressa (2:1) už se zde utkaly před třemi týdny. Navrch měla o krátkou hlavu prvně jmenovaná, teď ale ponese o 3 libry více a je víc prověřená než její soupeřka. Navíc i půda, která je dnes měkčí, by měla hrát do karet více Hendersonově svěřenkyni, která je na kobylu celkem slušná „vazba“.

S kurzy na favoritky se tedy dá souhlasit, já bych to ale zas tak jednoznačné neviděl. Zkusím to tedy s Jeremys Flame, která přijíždí z Irska, kde už také dosáhla na slušné výsledky. Začátkem října byla čtvrtá v podobném dostihu, jaký běží dnes, když v poslední fázi měla dvě kolize. Chuť si spravila o měsíce později v Gr. 3 dostihu, a i když to na vítězství nestačilo, tak notně potrápila tehdejší 1,3:1 favoritku Daylight Katie. Ta je z lotu trenéra Eliotta a na svém kontě už má umístění z velkých bumperů v Aintree a Punchestownu.

Zbývá dodat, že tehdy tato dvojice utekla ostatním soupeřkám o bezmála 30 délek. Jeremys Flame za tento výkon dostala téměř shodný RPR, jako mají dnešní favoritky. I já bych jí viděl její šance na dnešní triumf vyrovnané a kurz @ 6,5 má určitě hodnotu. Fair bych viděl cca o dva body níž.

Newbury 30. 11., 16:00, Cabaret Queen – vítěz @ 10:1, 1 bod

                                        Dingo Dollar – umístí se 1-4 @ 3,25:1 (bet 365), 1 bod

Vrchol dne je samozřejmě handicap Ladbrokes Trophy na 5200 metrů. Tento dostih je známý tím, že častokrát v něm můžete najít vítěze Gold Cupu v Cheltenhamu. Letos to ale tak nevypadá, na startu (alespoň podle všeho) žádná vycházející hvězda není, a tomu nasvědčují i kurzy.

Původně tu byli v rolích mírných favoritů zástupci nastupující generace, ovšem kurz jak u Ok Corral (12:1), tak Mister Malarky (13:1) míří strmě vzhůru. Do jejich pozice se dostávají ostřílená jména jako West Approach (8,5:1) či On the Blind Side (10:1). Z nich mě neláká ani jeden, momentální favorit tu byl vloni pátý, a i když teď vypadá v lepší formě, rating má o něco vyšší.

Velkou podporu na trhu nemá ani nejvíce zatížený Ellegant Escape (13:1), který tu byl vloni druhý, a dnes zkusí poprvé blinkers. Ze zbytku pole je tu řada koní, kteří by potřebovali pevnější půdu, já si tedy vybral jednoho ověřeného a klisnu, která vycházející hvězdou být může.

Tou je Mullinsova vyslankyně Cabaret Queen, která v minulé sezóně nic velkého nenaznačila, s příchodem do stájí irského šampióna je ale jako politá živou vodou. Aktuální sezónu zahájila v kratším handicapu druhým místem, následovala devastace soupeřů v Limericku, kde měla v cíli náskok 13 délek. To se samozřejmě projevilo na jejím handicapu, kde jí bylo přidáno nevídaných 20 liber, ovšem styl jakým Cabaret Queen  triumfovala napovídá, že ani rating 146 nemusí být jejím stropem. Navíc Mullins už při svém jediném vítězství v „Hennessy“ absolvoval stejnou přípravu s Total Recall.

Druhým koněm, kterého jsem si vybral pro tip je vloni třetí Dingo Dollar. Tomu se od té doby nedařilo, když vyběhl jen třikrát. Jednalo se ale o slušně obsazené dostihy a nejspíš potřeboval měkčí půdu. Té se dočká dnes, navíc jeho rating je 2 lb nižší než vloni. Do dostihu se rozcvičil tak jako vloni na proutkách a dnes zkusí poprvé visor (tedy něco jako blinkers).

Podle mě v poli, které vypadá kvalitou podobně jako před rokem, by měl mít Dingo Dollar  slušné šance  svůj loňský výsledek minimálně zopakovat. Kurz @ 3,25 na to, že bude alespoň čtvrtý za zkoušku určitě stojí. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 194 – vklady 301,5 – výběry 357,13 – roi 1,16