Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Do Varů bez „královny“

Ferdinand Minařík: Do Varů bez „královny“

Dnes uzavírá své brány závodiště v Karlových Varech a vrcholem je tradiční Cena zimní královny. Jak je patrné z titulku, tam jsem si žádný tip nevybral, jeden jsem ale našel v druhém vrcholu dne.

Bohužel, co se týče kurzů na hlavní dostih, tam se vybírá opravdu těžko. Já myslím, že Barthesa (1,5:1) protáhne svou vítěznou šňůru, stejně tak se shoduji s bookmakerem, že největší soupeřkou bude asi Fraga (4,5:1). Za nimi už je to otevřené, o další dotované pozice se může utkat hodně klisen. Z nich se mi líbí celkem Maverana (20:1), ovšem že bude do čtvrtého místá je @ 2,25, což nechám v klidu být.

Já jsem doufal v nějaké „uličky“, které se v poslední době začaly v nabídce zas objevovat, v „královně“ je ale akorát „pole proti“. Což je určitě škoda, protože u dvouletých ty formy bývají poměrně nevyzpytatelné, takže asi těžko by na tom tipáč prodělal. S tím ale nic nenaděláme, takže nechám brblání a vzhůru na tip.

KV 22. 9. 15:30, Cawok 1-3 @ 3,85:1 (tipsport), 1 bod

Kromě dvouletých klisen mají svůj vrchol ve Varech i starší středotraťaři. Tím je Cena Jockey Clubu ČR na 2000 metrů a na startu by mělo být 10 koní. Jedná se o poměrně pestrou společnost a i podle kurzů to vypadá na otevřený dostih.

Mírným favoritem je Oriental Glory (4:1), který sice naposledy zaběhl dobře v Mostě, stále se ale nezbavil přívlastku „maiden“. Což už samo o sobě stačí, abych o něm dál nepřemýšlel. Také jeho předchozí běhání na této trati ve Varech nebylo úplně povedené.

Druhou šancí je Res Judicata (4,5:1). Ten letos běhal těžké dostihy, kde se úplně neztratil, také tomu ale chybí nějaký záblesk. Tato distance by mu asi měla pasovat lépe než míle a půl, kde celkem dost puloval. Také ale ponese nejvíc kilo, takže kurz asi odpovídá.

Jistý otazník okolo délky tratě musí zodpovědět Kilword (6,5:1), který na Slovensku běhá kratší dostihy. Co se týká třídy, tak tou by i v osmi letech stačit měl. Stejný kurz má letos enormně zlepšený Bee Chic. Jeho specialitou je 1800 metrů, ovšem na rychlé dráze by těch pár set metrů navíc nemusel být problém. Ohledně kurzu se mi z té skupinky favoritů líbí asi nejvíc.

Co se týká ostatních, tam už si adepta na vítězství nějak nedokážu představit. Eskerkhan (8,5:1) by potřeboval delší (a ideálně měkkou) trať, ve stejném kurzu nabízená La Paix by to mohlo sednout, ovšem ponese víc kilo než někteří dříve zmínění. Což pro klisnu jistě není ideální.

Celkem podceňovaný mi tu pak přijde Cawok (12:1). Ten sice naposledy „vybouchnul“ v Chuchli v handicapu, kde Bee Chic bojoval o vítězství, to se ale stává. Mohlo to jí také na vrub taktiky, když dostih zahájil na zadní pozici, z které už se neodpoutal.

Mě ale zaujala jeho předchozí forma z místní dráhy, kde byl také přehlížen. Tehdy za to vzal hned od startu a v rovině dlouho bojoval s dvojicí Portorikos a Father Frost. Tito dva v dalších startech formu potvrdili, zajímavé je i to, že na čtvrtém místě dokončil Oriental Glory.

Jistě, že dnes mezi nimi nebude takový váhový rozdíl, ale i tak mi tady Cawok vychází někde na úrovni momentálního favorita. Když se ale podíváme na kurzy, jaké mají, tak ten rozdíl je obrovský. Nakonec, máme zde i srovnání s Bee Chicem. S tím sice v červnu prohrál v chuchelském handicapu, předtím ho ale porazil. Ale i tak má Cawok skoro dvakrát vyšší kurz. Já tam tedy vidím hodnotu a pokud bude mít slušný průběh, tak myslím, že by se mezi ty nejlepší dostat měl. Kurz @ 3,85 beru, za mě o bod níž. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 180 – vklady 279,5 – výběry 319,63 – roi 1,12