Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Do Varů potřebujete „Myslitele“

Ferdinand Minařík: Do Varů potřebujete „Myslitele“

Dnes jsou na programu Karlovy Vary. Kromě úvodních třech dostihů ale pole nejsou početná a najít nějakou hodnotu je jako příslovečné hledání jehly v kupce sena.

To se týká obou hlavních dostihů. Ve Velké ceně BBAG je velkým favoritem Amazing Gangster (1,45:1). U něj asi bude nejvíc záležet, jak si sedne s novým žokejem, jelikož alfou a omegou u něj je ho v průběhu „uspat“. Jako jediný konkurent tu vypadá Hello Hobby (3:1), který si nevedl letos špatně v německých dvojkových handicapech. Jistá hodnota v jeho kurzu asi je, záležet ale bude spíše na tom, jak se dostih povede favoritovi.

V Memoriálu Josefa Dolejšího máme dalšího „odds on“ favorita od trenéra Wroblewského. Portorikos (1,65:1) zaběhl dobře svůj jediný letošní start ve Zlatém poháru a podle jeho dřívějších forem by mu tato distance měla sednout lépe. Také je ale dlouhodobě připravován na překážky. To je i Father Frost (7:1), který sem byl dohlašován. Kurz na něj je lákavý, ale vzhledem k tomu, že prý původním plánem byly proutěnky za týden v Pardubicích, tak se mu vyhnu.

Dobrou šancí by měl být i Orpheus (4,85:1), pokud zapomene na svůj ospalý projev z Bratislavy. Co se týče zbylé dvojice, tak tam jsou z mého pohledu kurzy vypsané poněkud  zmateně. Dvojici Oriental Glory (4,85:1) a Cawok (13:1) tu naposledy dělilo půl délky a jejich váhy se oproti tomuto startu mění minimálně. Podle všeho by tedy měl být malý rozdíl i tentokrát, v kurzech je ale obrovský. Bohužel se toho nedá nijak využít, jelikož i podle handicapů vycházejí na boj o čtvrtou dotaci. A Cawok má kurz 1-3 @ 2,5…

Nedá se tedy nic dělat, tentokrát jsem si vybral do tipu pouze jeden z dvou dnešních handicapů.

KV 4. 8. 15:00, Penseur – vítěz/1-3 @ 10/3,2:1 (tipsport), 1+1 bod

Druhým dostihem dne je handicap III. kategorie na 1600 metrů, kde by mělo být na startu 11 koní.

Mírným favoritem je Popocatepetl (5:1), který půjde z posledního startovního čísla. Obvykle útočí zezadu, takže by to nemusel být takový problém. Záležet bude na tom, kolik koní stihne v rovině předběhnout, jelikož dráha by nejspíš měla být rychlá.

Za ním jsou v sázkové nabídce Fable (6:1), pro kterou může být míle příliš krátká. Stejný kurz mají i Fulmine Luna a Nombeko. O obou dvou se dá říci, že letos podávají stabilní výkony, ovšem také se mi zdá, že je má handicaper už podchycené. To platí asi hlavně o valachovi trenéra Duchoně.

Skupinku těch největších šancí uzavírá Stuhna (7:1), která půjde na kratší distanci než obvykle, což by u ní mohl být plus. Váhu ponese dobrou a mě se tady celkem líbí, nakonec jsem si ale našel jeden vyšší kurz.

Penseur k nám přišel vloni z Francie, kde po svém nákupu dokázal slušně zaběhnout v class 2 dostihu a měl francouzský rating 35,5. U nás se poprvé ukázal ve VJC, kde měl celkem značnou přízeň sázejících, stačil ale pouze na poslední místo. V podobném duchu se nesly i jeho další starty, ať už na Slovensku, či po návratu do Francie. Podle všeho nebyl v pořádku, jelikož loňskou sezónu ukončil už začátkem září.

Také jeho návrat na dráhu přišel dost pozdě, když sezónní debut absolvoval ve Varech při Oaks dni. Před dvěma týdny nastoupil do dvoukilometrového dostihu, kde se dlouho na špici naháněl s jedním ze soupeřů. Přesto se silami vydržel přibližně k distančnímu mezníku a 100 metrů před cílem jeho žokej položil ruce.

Z mého pohledu to byl velmi podařený vstup do sezóny, jednalo se totiž o dost dobře obsazený handicap. Nakonec s dvojicí Oriental Glory a Cawok booki poměrně počítá i v dnešním hlavním dostihu (byť já s ním teda úplně nesouhlasím).

Já myslím, že pokud Penseur předvede podobný výkon dnes, měl by bojovat o vítězství. Možná se po tomto startu může i zvednout, a vzpomenout si na svoje francouzské formy,  nakonec je teprve čtyřletý. Kurz už šel trochu dolů, pořád tam ale vidím hodnotu. „Myslitele“ bych viděl v té skupince koní, co mají kurz @ 6. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 165 – vklady 259,5 – výběry 291,16 – roi 1,11