Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Do Warwicku za „Sluncem“

Ferdinand Minařík: Do Warwicku za „Sluncem“

Tipáč dnes umístil do nabídky tři ostrovní překážkové dostihy, což mě trochu překvapilo, protože jsem očekával maximálně vrchol v Kemptonu, tedy Silviniaco Conti Chase.

Hlavní dostih v Kemptonu radši vypustím, je to vlastně match mezi dvojicí Top Notch (2,05:1) a Frodon (2,5:1). Já tedy spíš věřím Nichollsově svěřenci, na kterého šel kurz dolů, ale na druhou stranu už tam hodnotu nevidím. Zkusím to tedy s nováčky ve Warwicku.

Warwick 11. 1. 14:50, Highest Sun – vítěz @ 2,85:1 (tipsport), 1 bod

Protože start se blíží, nebudu účastníky Hamtpon Novices Chase rozebírat příliš dlouho.

Ze sedmičky startujících jsem si vybral favorita Highest Sun hlavně vzhledem k tomu, že oproti ostatním už se potkal s o poznání těžší konkurencí. V Newbury zaostal o nějaké 4 délky za Champem, následně v Ascotu mu vzdoroval jen Pym, což je také nadějný nováček. Naposledy se ukázal Highest Sun v Plumptonu, kde měl jen jediného soupeře. Tato forma asi není nijak důležitá, ukázal ale, že si umí poradit i s točivou dráhou. Ve Warwicku jsou oblouky poměrně ostré, takže se mu to může hodit.

Co se týká jeho soupeřů, tak Two for Gold (4,5:1) vyhrál naposledy v Kelsu, kde skákal dost na pravou stranu. Tady je dráha na stejnou ruku, takže s tím může mít problém. Navíc na protilehlé straně jdou překážky poměrně rychle za sebou a nějaká chybka se bude těžko napravovat.

Také se asi nedostane k oblíbené taktice start – cíl, protože na startu je i Roll Again (6:1), který měl v Kemptonu pád, když na start šel po pouhém týdnu od svého triumfu. Od té doby uplynuly asi dva týdny, takže nevím kolik stihl nabrat sil. Při svém pádu vyřadil ze hry Hold the Note (8:1), který si tu poprvé zkusí delší trať. Vzhledem k tomu, že naposledy tempo moc nestíhal, asi by mu to mohlo prospět. Vyzkoušené to ale nemá.

Ze zbytku startovního pole vypadá jako potencionální nebezpečí pro favorita už asi jen Ardlethen (5:1). Ten dokončil v Newbury v dostihu tří koní poslední, když dva co byli před ním zas takové hvězdy nejsou. Také na trhu od rána „driftuje“ celkem dost.

Když to tedy shrnu, kurz jaký má Highest Sun sice na první pohled nevypadá jako nic extra, na ten druhý si ale nedokážu představit, kdo by ho tu měl porazit. Z pole má nejvíc zkušeností a také už se dobře poměřil s těžkými soupeři. Za mě fair tak alespoň o půl bodu níž. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 205 – vklady 313,5 – výběry 378,13 – roi 1,16