Ferdinand Minařík: Na rozlučce bude „Noc“

Ferdinand Minařík: Na rozlučce bude „Noc“

Poslední dostihový den sezóny 2019 je tady a podle všeho je na co se těšit. Hlavní dostih, Pražský zimní favorit, je dobře obsazen, zrovna tak handicapy jsou plně obsazené. V jednom z nich jsem si vybral dnešní tip.

I když nabídka je hodně široká, tip se nenachází snadno. Pole jsou vyrovnaná a bookmaker si s tím dal práci, což bylo vidět i na tom, že ještě včera neměl hotové všechny dostihy. Já si tedy dvouleté nechám na odpoledne a pro tip jsem si vybral hlavní handicap dne.

VCH 9. 11.  14:00, Sea the Night – vítěz/1-3 @ 12/4,5:1 (tipsport), 1+1 bod

Protože čas kvapí, musím to vzít trochu zkrátka. Mílový handicap II. kategorie by měl na start přivést 15 koní a vyloženého favorita nemá. Nejnižší kurz vlastní Finios (6,5:1) nebyl minule moc vidět mezi šimly, když se před něj dostal i Fact and Figures (15:1). Takže je trochu záhada, proč zrovna on vévodí sázkové nabídce.

To už se mi víc líbí naložení a z vyšších čísel odskakující Bee Chic a Orssio (oba 7,5:1). Obzvlášť druhý jmenovaný je znám jako kůň s podzimní formou a pořád není na své vítězné známce z loňska, když byl pak kvůli dopingu diskvalifikován.

Derniera (8,5:1) to bude mít po triumfu v Mostě těžší, dvojice Quintero (8,5:1) a Speed Machine (10:1) slavila úspěchy hlavně na menších drahách. Co se týče středu pole, tak tam je třeba Lady Hortenzie (12:1), která chodí spíš sprinty. Teď je několik kil nevyvážená a kurz má menší než když jsem jí měl před dvěma týdny v tipu.

Z vyšších kurzů mě přijde trochu přestřelený bojovník Trop (15:1). Jako vítěze si ho sice nedokážu představit, „tabuli“ by ale trefit měl. Rovněž Borůvka (25:1) by asi neměla mít tak vysoký kurz, ovšem zas její výkony z poslední doby jsou takové mdlé, i když šla třeba na špatné distanci.

Z těch přehlížených je tu pro mě i Sea the Night, který dokázal hned na jaře dvakrát zvítězit. Podruhé to bylo v Chuchli na měkké dráze, a myslím, že podobná by měla být i dnes. Od té doby se mu sice moc nedařilo, ale také to bylo tím, že zkoušel různé tratě. Zas na druhou stranu v žádném případě nešlo o nějaké propadáky.

Důležité je, že jeho aktuální forma je dobrá, což ukázal při posledním dni v Mostě. Tam jsem mu na mílové distanci moc nevěřil, je známo, že koním, kteří chodí koncem to tam nepasuje. Ovšem tehdy už byl v průběhu aktivnější než obvykle a bral třetí dotaci. Za vítěznou Dernierou zaostal o nějaké 2 délky, teď ale ponese nižší váhu a porážku jí může vrátit.

Rovněž chuchelská dráha s dlouhou cílovou rovinou by mu měla hrát do karet, čím měkčí, tím lepší. To už by v odpoledních hodinách být měla. Pro mě je tu Sea the Night jeden z okruhu favoritů, nevidím důvod, proč by měl mít dvojciferný kurz. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 193 – vklady 299,5 – výběry 357,13 – roi 1,16