Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Na rozlučku do Pardubic se smolařem

Ferdinand Minařík: Na rozlučku do Pardubic se smolařem

Dnes se loučí se sezónou závodiště Pardubice. Tip jsem si našel jen v hlavním dostihu, Ceně města Pardubic.

Najít nějaký tip v dnešním programu není nic snadného. Takovou zajímavostí je, že na startu bude řada favoritů, kteří sice ukázali vysokou třídu, nicméně disciplínu si vyzkouší poprvé v kariéře, či jdou na start po dlouhé pauze. Dnes tedy zkusím jen hlavní dostih, kde je situace podobná.

Pardubice 26. 10. 14:55, New Finch – vítěz @ 7:1 (tisport), 1 bod

Hlavním bodem programu je dnes Cena města Pardubic na 4200 metrů. Na startu by mělo být osm koní a favority zde máme dva.

Jak Peintre Elusif (2:1) tak Dusigrosz (2,6:1) si pardubický kros vyzkouší poprvé v kariéře. Prvně jmenovaný koncem srpna obhájil vítězství ve Velké mostecké, ovšem i když výrok zněl „jistě 4“, snadné to nebylo. Myslím, že kdyby ho nejezdil Jan Faltejsek, tak by nevyhrál. V průběhu se s ním musel dost tahat, koník jistě snadný na ježdění není. Uvidíme tedy, jak si poradí s nástrahami místního krosu, v tomto kurzu je ale prostě nehratelný.

Druhý z favoritů běhal hlavně v Itálii, kde se letos ukázal na startu dvakrát. Naposledy měl pád v Gran Premiu v konečné fázi dostihu, když boj o vítězství už se odehrával jinde. Třídou se momentálnímu favoritovi minimálně rovná, ovšem i on si pardubický kros zkusí poprvé.

Jako kůň na trávu se dá asi označit i Tamas (8,5:1). Ten se v posledních třech startech v Pardubicích do cíle nedostal, i když to bylo i dílem smůly. V srpnu mu ujelo sedlo, naposledy v Ceně Vltavy uklouznul za hadím příkopem.

Protože z ostatních už se mi nikdo dvakrát nezamlouvá, vybral jsem si jiného smolaře letošní sezóny. New Finch o svém talentu přesvědčil vloni když dvakrát zvítězil, a v kvalitně obsazené Ceně Jana Kašpara byl druhý. Letos se ukázal poprvé na startu až v červnu a měl pád v úvodní fázi dostihu. V srpnu se mu podařilo dostih dokončit na třetím místě, když za ním byl třeba nedávný vítěz Mr Spex.

V dalších dvou startech se do cíle nedostal. V září ztratil jezdce na irské lavici, která se překonávala z opačné strany, což je překážka, která dělá problémy i zkušenějším skokanům. Naposledy v rámci mítinku VP se leknul fotografa a vyběhnul z trati zrovna v místě, kde byl točný bod.

Je tedy patrné, že letos už si New Finch vybral té smůly opravdu hodně. Oproti dvěma favoritům, kteří zde nastoupí, má ale s místním krosem více zkušeností. Svojí třídu už prokázal vloni, letos prostě ještě nedostal šanci. V sedle bude mít tentokrát žokeje Myšku, který si s podobnými typy koní dobře rozumí. Za mě fair tak o dva body níž. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 190 – vklady 293,5 – výběry 329,13 – roi 1,11