Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Na trable je Medic

Ferdinand Minařík: Na trable je Medic

Po včerejší události, kdy měl můj bratr těžký pád v Mannheimu, jsem myslel, že dnes nic nenapíšu. Naštěstí z toho vyšel „jen“ s otevřenou zlomeninou kotníku, což vzhledem k prognózám je ještě dobré. Po neklidné noci tedy jeden tip vypotím.

Hlavním bodem dnešního pardubického programu je I. kvalifikace na VP, které se ale vyhnu, i když je tam nabídka celkem slušná. Druhým hlavním dostihem je „klasika“, nazvaná Cena Tipsportu, kde jsem si vzal jeden tip do akovky. Teď už tedy k tipu, který je z dostihu, který by se dal nazvat jako „třetí vrchol dne“.

Pardubice 4. 7. 14:45, Medic – vítěz @ 5,5:1 (tipsport), 1 bod

Čtvrtým dostihem dne je steeplechase crosscountry II. kategorie na 3300 metrů, na startu by mělo být šest soupeřů, a dá se říci, že jsou tu asi všichni zástupci naší „sprinterské“ překážkové elity.

Favoritem je samozřejmě dvojnásobný vítěz Poplerova memoriálu Tiara Man (3,5:1), který už má první sezónní start za sebou. V Trevisu to v únoru zkusil na proutěnkách a moc se mu nedařilo. Po půlroční pauze jde tedy na to znova, zajímavé je, že vloni v Pardubicích byl na první start překvapivě poražen.

Tehdy byl v cíli před ním veterán Starbuck (6,5:1), který už ale potom vyběhl jen dvakrát. Před dvěma týdny se rozcvičil na přeložené klasice, kdy v podstatě nebyl vidět a žokej ho zadržel.

Kromě mého tipu by měl být největším nebezpečím Chrystal Cross (4,5:1). Ten byl v Poplerově memoriálu druhý o 3 délky, dnes ponese o 1,5 kg méně než favorit, takže i čistě matematicky by mu měl být blízko. Zajímavá může být i klisna Dallina (5,5:1), která v únoru dokonce Tiaru porazila, ovšem pardubický kros si vyzkouší poprvé.

Když tedy pominu No Time to Lose (5,5:1), u kterého je si i bookmaker vědom, že nejspíš ten kurz má špatně, takže ho v duelech nemá ani jednou, zůstává mi poslední do party, a tím je Medic. Ten už jako pětiletý ukázal, že do naší elity krátkých překážkářů patří, když v „Poplerovi“ dokončil druhý.

Loňskou sezónu zahájil v červnu a jako největší outsider v poli si došel pro jisté vítězství. I další starty byly dobré, jen jednou jeho nástup přišel trochu pozdě, pak zas brzo. Z jeho kariéry je tedy vidět, že na úvod sezóny zaběhnout umí. Podle mě, tady se Medic může směle měřit s nejlepšími, a já bych jeho kurz na vítězství viděl o bod níž.

Z výše uvedeného mi vychází, že i kurz do třetího místa @ 1,75 je atraktivní, já si k němu do akovky doplním jeden duel z následujícího dostihu. V něm je Slivka vypsána proti Skins Rock @ 1,58. Vzhledem k tomu, že se spolu utkali před měsícem, a v cíli byla o 10 délek dřív, tak tady změnu neočekávám. Dohromady to tedy vypadá takto:

Medic 1-3 @ 1,75 + Slivka lépe než Skins Rock @ 1,58 = ako @ 2,77 (tipsport), 1 bod

Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 238 – vklady 365,5 – výběry 429,38 – roi 1,15