Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: „Saša jede!“

Ferdinand Minařík: „Saša jede!“

Dnes začíná v Chuchli podzimní část sezóny. Vrcholy jsou klasický St. Leger a mílařská Velká cena Prahy. Bohužel dostihy jsou už od 13 hodin, takže moc času na psaní není.

VCH 8. 9. 15:05, Saša – vítěz @ 15:1 (tipsport), 1 bod

                             Saša lépe než Ideal Approach @ 1,96:1, 2 body

Ve Velké ceně Prahy je horkým favoritem Wireless (1,75:1). Jak pravil jeho trenér Luka: „Má už své vrtochy…“ a rovněž jako druhá šance Torque Power (5,5:1) chodí zezadu. Dá se tedy předpokládat, že oba budou muset dost obíhat.

Za nimi už je to poměrně otevřené, já si vybral obhájkyni triumfu. Saša vypadá letos stejně dobrá jako vloni, poslední formu z italského Merana bych nebral vážně. Na příliš dlouhé distanci se šlo v pomalém tempu a z konce pole už se neodlepila. Nakonec ale vloni měla před tímto dostihem také negativní formu ze zahraničí. Kurz @ 15 na obhájce vítězství mi přijde přehnaný, myslím, že by neměla mít víc jak 10.

Do dálky už to taková sláva není, takže zkusím uličku. Ideal Approach rád chodí z čela, tady je ale poměrně dost chtivých koní, takže to vypadá, že na špici si moc klidu neužije. Saša by měla jít ze závětří a spoléhat se na finiš. Duel mezi nimi bych viděl jako „rovinu“, spíš bych se přiklonil ke klisně.

VCH 8. 9. 15:35 Mostar 1-3 @ 1,6:1

                  16:10 Dalandi lépe než Svenson @ 1,65:1

                  ako @ 2,64:1 (tipsport), 1 bod

Klasický tip do klasického St. Leger jsem zatím nenašel, takže zkusím akovku, kde využiji předcházející dostih. Tam je favoritem Mostar (4:1). Ten tu sice potkává pár koní, s kterými naposledy prohrál, ovšem tehdy měl po startu kolizi a ještě v cílové rovině musel několikrát měnit stopu. Pražská dráha by mu měla sedět lépe, i podle mě je adeptem na vítězství, takže kurz do akovky beru.

V St. Leger zkusím duel mezi koňmi, kteří se spolu utkali před necelým měsícem ve Varech. Dalandi byl v cíli druhý, o čtyři délky dřív než čtvrtý Svenson. Váhově se mezi nimi moc nemění, ani jinak nenacházím důvod, proč by se mělo měnit jejich pořadí v cíli. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 176 – vklady 273,5 – výběry 312,86 – roi 1,13