Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: V Chuchli udeří „Bouře“

Ferdinand Minařík: V Chuchli udeří „Bouře“

Včerejší předpoklad nepouštět se do více sázek se ukázal jako správný, Pardubice byly celkem divoké, a tipáč stále nevyhodnotil tikety. Dnes v Chuchli to snad bude klidnější, protože prim budou hrát hlavně začínající koně, tip jsem našel jen v hlavním dostihu, Červnovém handicapu.

VCH 21. 6. 16:45, Storm de Nuit – vítěz/1-4 v 10/2,85:1 (tipsport), 1+1 bod

V hlavním dostihu, Červnovém handicapu II. kategorie na 1800 metrů, by mělo být na startu 13 koní, a vyložený favorit tu není. Dá se říci, že od původního výpisu se to celkem přeskupilo.

Momentálně je na čele sázkové nabídky Nemo (5:1). Ten vloni ukázal výrazný progres, který potvrdil prvním letošním startem. V příliš krátkém dostihu na 1400 metrů byl třetí, takže dnešní metry navíc by mu měly přijít vhod. Moc toho ještě naběháno nemá, takže by měl jít ještě nahoru a kurz bych řekl, že sedí.

V nabídce ho následuje poctivá Iwnianka (6:1), která byla ve stejném dostihu šestá pod velkou váhou, a co se týká distance, platí o ní to samé. V původním výpisu byl dokonce favoritem Corston (5,5, teď už 8,5:1), což mě zaujalo, že jeho nevýrazný výkon v Maškově memoriálu udělal na bookiho takový dojem.

Stejný kurz @ 8,5 má i početná skupina koní. Mezi ně patří Boruvka, která může využít nejnižší váhy, paradoxně ale zatím nejlépe běhala na pevnější dráze. Orssio už na této distanci zvítězil, v této sezóně se ukázal v kratších handicapech, kde byl dost chtivý, takže bude záležet, jak se podaří žokeji ho usadit. Mě z nich asi nejvíce líbí Galis, který tu na této trati zvítězil v září a dva letošní starty nebyly vůbec špatné. V kurzu na něm jistou hodnotu vidím, u ostatních ne.

Z ostatních se Cawok (12:1) jistě není tak špatný, ale v posledních startech nenaznačil vybřednutí z krize, ve stejném kurzu nabízený Let Fire bude muset dokázat, že zvládne takto dlouhou distanci i na měkčí dráze.

Mojí volbou je tedy Storm de Nuit, které by dnešní podmínky měly sednout optimálně. Původně byla dokonce @ 16, což asi pramenilo z prvního letošního startu. Tam byla vypsána jako cca třetí šance, což já jsem jí tehdy ve Varech moc nevěřil. Přece jen vloni zaběhla nejlépe na dvou kilometrech a měkké dráze v Mostě, na první start na míli byla ve Varech ještě hodně rychlá dráha.

Klisna se tedy neodlepila z posledního místa, v oblouku ještě naběhala hodně metrů navíc. Z výsledku bych závěry nedělal, navíc na startu byla hodně silná konkurence, více koní v poli už zaběhlo dobře i o kategorii výš. Z dnešního pole si nedokážu představit moc koní, kteří by tehdy ve Varech dokázali čelit takové konkurenci (snad jen Master of Gold ve staré formě). Z mého pohledu je kurz na Storm de Nuit stále hodnotný, i když už šel dolů. Fair mám tak o dva body níž. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 234 – vklady 359,5 – výběry 411,28 – roi 1,13 (včerejší tip zatím nevyhodnocen)