Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: V Kemptonu bude kouzlit „Královna“

Ferdinand Minařík: V Kemptonu bude kouzlit „Královna“

Sázková nabídka tipáče je dnes opravdu bohatá, bohužel dnes ale nemám na sepisování moc času. Musím si prozatím vystačit s jedním tipem.

Kempton 22. 2. 14:15, Queen´s Magic 1-3 @ 6:1 (tipsport), 1 bod

Hodně dostihů v nabídce je dnes určené nováčkům na proutěnkách, kde se člověk nemá od čeho „odpíchnout“, u těch na steeplu už je ta kariéra delší. Podívám se tedy na úvodní Graded zkoušku dnešního dne, Pendil Novices Chase, na čtyři kilometry.

Favoritem v sedmičlenném poli je Commanche Red (3,2:1), který tu o vánocích lehce opanoval stejně dlouhý nováčkovský handicap. Tehdy se šlo na měkké půdě, dneska by měla být o něco rychlejší, což si myslím, že pro něj úplně ideální není.

Mezi jeho hlavní vyzývatele patří Nichollsovo duo, Master Tommytucker (3,6:1) a Southfield Stone (5,5:1). Prvně jmenovaný je jistě talent, typově připomíná předloňského vítěze Cyrname. Také nosil „hood“, který dneska mít nebude, takže je možné, že zvolí taktiku start – cíl v ostrém tempu. Jeho slabinou je skákání, když ve třech startech na těžkých skocích měl dvakrát pád. Proto v tomto kurzu mi přijde jako poměrně riskantní tip. Jeho stájový druh „Stone“ tu vloni zvítězil na proutěnkách a daří se mu i v nové disciplíně. Při prvním pokusu na takto dlouhé distanci lehce zvítězil nad dvěma soupeři v Musselburghu. Na co to bude stačit tady je otázkou, kurzy jsou jistě ovlivněny i tím, že trenér Nicholls zvítězil za posledních 10 let v tomto dostihu šestkrát.

O zbytek soupeřů na trhu moc zájem není, což je jistě dané i tím, že na ostrovech se dá sázet each – way v takovém poli jen do druhého místa. Who Dares Wins (6:1) tu v prosinci podlehl „Tomymu“ a naposledy i veteránovi De Plotting Shed. Má vysoký rating, ten si ale získal na proutěnkách. Erick le Rouge (8,5:1) tu v lednu vyhrál menší handicap, a bude se muset zvednout, aby mohl pomýšlet alespoň na „bednu“. Hendersonův Pistol Whipped (15:1) je hodnocen ještě níž, jednou sice na steeplu zvítězil, naposledy měl ale pád.

Já to tedy zkusím do „dálky“ s jedinou klisnou v poli, Queen´s Magic. Ta má též zatím pouze dva starty na těžkých skocích, navíc mezi slabším pohlavím, postavila se ale hodně silné konkurenci. Na debut v Huntingdonu lehce porazila Momellu, a i když je jasné, že ta už je za zenitem, tak na premiéru to určitě nebyl špatný výkon.

Při druhém startu v Doncasteru šla na start proti momentální elitě klisen v Británii. Lady Buttons, Happy Diva i La Bague Au Roi vlastní ratingy okolo 150 liber, prostě co jméno, to pojem. Není tedy divu, že „Královna“ měla tehdy kurz @ 34, držela se ale víc než dobře. Při vbíhání do cílové roviny už šla lépe než další vysoko hodnocená klisna Casablanca Mix, na třetí překážce před cílem ale měla pád.

To bylo ještě cca 600 metrů před cílem, takže těžko hodnotit, jestli by svojí jízdu dotáhla ke čtvrté dotaci, jak to v tu chvíli vypadalo. Přesto to byl z mého pohledu slušný výkon, postavila se nejtěžší konkurenci v dnešním poli, a podle mě má Queen´s Magic tu lepší šanci na alespoň třetí místo než značí kurz @ 6. Hodně štěstí!

statistika tipů: tipů 218 – vklady 329,5 – výběry 387,63 – roi 1,14