Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Boisblanc si vzpomene na lepší časy

Ondřej Blahník: Boisblanc si vzpomene na lepší časy

Dalším velkým překážkovým dostihem sezóny s lehčími skoky je Pohár Josefa Váni v Karlových Varech.

Karlovy Vary 2. 7., 17:00 - 6. dostih, BOISBLANC 1-4 3:1 (Tipsport) 2 body

Pohár Josefa Váni je vyrovnanou záležitostí. Podle mě si může brousit zuby na dobré umístění pětice koní. Tahini dobře běhá v Itálii, ale kratší dostihy. Veteránovi Čárirayovi by měla sednout očekávaná měkčí dráha. Mě se nejvíc líbí Aztek, který patřil k elitě vytrvalců a velmi nadějně si začal počínat i na překážkách. Ve hře může být Peintre Elusif, ten se ale zatím umístil jen v menších francouzských dostizích.

To Boisblanc běhal ve Francii na jiné úrovni. Jako čtyřletý se umístil v Gd.3 steepechase v Auteuil a i jako čerstvě pětiletý byl ve stejné kategorii čtvrtý v Pau. V té době vlastnil na naše poměry velmi dobrý rating 64 kg. Pak ale přišly těžké starty v Auteuil, které většinou nedokončil a jeho forma šla dolů. Na konci sezóny měl rating 59 kg, s nímž byl druhý v handicapu, další starty, které absolvoval v Pau v zimě 2016, již za moc nestály.

Po více jak roční pauze se představil koncem května v Pardubicích již pod vedením Radka Žaluda a v klasické steeplechase počínal velmi dobře. V dostihu byl aktivní a dobře skákal. V závěru ho sice porazili Aztek s Amadeonem, ale návrat na dráhu to byl slušný. Nemyslím si, že by s Aztekem zrovna zvrátil poměr sil, ale po prvním startu by mohl jít ještě nahoru. Také prodloužení distance by pro něj nemělo být naškodu a měkčí dráha, na kterou je zvyklý z Francie, by mu měla přijít vhod. I když ve Varech prý zas tolik nepršelo.

Jak říkám, pro mě je tam především pětice koní a on je vypsán 1,8:1 do pátého. Podle mě má nato, ještě nejmíň jednoho porazit.